comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği Haberleri: İlhan Cavcav'dan İbrahim Üzülmez açıklaması

10 Haziran 2016, Cuma 10:53
Gençlerbirliği Haberleri: İlhan Cavcav'dan İbrahim Üzülmez açıklaması

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, İbrahim Üzülmez ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Gençlerbirliği'nin transfer çalışmaları hakkında bilgi veren ve 4 büyüklerin futbolcu piyasasını yükseltmesinden yakınan Kulüp Başkanı İlhan Cavcav, "Her takımın istediği gibi bizde Ankara olarak, Ankara'dan bir şampiyon bugüne kadar hemen hemen çıkmadı, özellikle birinci ligden hiç yok. Herkesin gönlünde yatan burada şampiyon olmak ancak burada herkesin bilmesi gereken bir olay var. Bizim seyircimiz maalesef yok. 700 kişiye, 600 kişiye 15 lira biletle maç oynuyoruz. Bunun karşılığında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'ne saha kirası olarak büyük bir para ödüyoruz. 19 Mayıs Stadı'nın bütün arızaları, her türlü bakımı Gençlerbirliği kulübüne ait. Bu bize senelik asgari 1 trilyon gibi görülmeyen bir masraf çıkartıyor. Sporcularımıza verdiğimiz en fazla 300 bin, 400 bin. En müstesna adam olursa verdiğimiz para 500 bin Euro fakat basında okuduğum zaman çıldırıyorum. Şimdi oynayan mesela bir Gökhan, ben Gökhan'ın aldığı alacağı parayı kıskanmıyorum. Gökhan Gençlerbirliği'nde de oynadı. Gökhan'a burada çok zorluklarla yardımcı oldum. Başım baya dertteydi. Sonra Fenerbahçe'ye sattık. Oradaki kulüplerimizin böyle bir futbolcuya 3 milyon, 4 milyon Euro para vermeleri, özellikle Fenerbahçe gibi bir kulübümüzün bonservis bedeli olarak Emenike'ye 9 milyon Euro'ya aldı. Piyasanın böyle yükseltilmesinin yegane sebebi Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'dir. Biz Anadolu kulüpleri olarak bunların yanında piyon olarak kalıyoruz. Bu itibarla da Ankaralılar haklı olarak, 'niye şampiyonluğu oynamıyorsunuz' diyor. Bizim çocuklarımız 300, 400 lira öbürü 3 milyon Euro alırsa, tabi ki biz bu çocukları motive etmekte de baya zorlanıyoruz. Ankara olarak, Gençlerbirliği olarak, uzun bir süre yaklaşık 38 sene gibi bir zamanda kulüp başkanlığı yapıyorum ve Gençlerbirliği takımının menfaatlerini koruyorum. Diğer Anadolu kulüpleri içerisinde 2 defa 3 defa ligden çıkan, düşen bir sürü takımlar oldu. Allah'a çok şükür bizim başımıza böyle bir olay gelmedi" ifadelerini kullandı.

"ÜZÜLMEZ İLE ARAMIZDA HİÇBİR SORUN YOK"
Cavcav, teknik direktör İbrahim Üzülmez ile aralarında anlaşmazlıkların olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, "Kavga yok. Oyuncu değişikliği. Ben başka birini almak istiyorum o başka birisini almak istiyor. Benim istediğim oyuncunun kulübüne vereceğim para 500-600 bin Euro, sporcuya 250-300 bin Euro. Menajerler var; 50 bin, 70 bin. Geçen sene 5 tane adam aldım. 500 bin Euro sırf menajere verdim. 3 tane futbolcuyu oynatamıyoruz şimdi. Bizim bir yönetici değil, hoca arkadaşımız bu futbolcuları seyrettiğini, 'Bunlar şöyle adam, böyle adam.' Benim de hatam var, benim en büyük hatam insanların söylediklerine kıymet vermek ve onları kardeş gibi bağrıma basmaktan geliyor. Maalesef çok zaman hep yanaklarımdan, şakaklarımdan öpülüyorum. Bu önemli değil, mücadelemizi sonuna kadar yapacağız. İbrahim Üzülmez ile aramızda hiçbir şey yok. Bir oyuncu alacaktım, oyuncuyla şimdi yönetimde olan arkadaşlarımla beraber kulübe gidiyorum, isim vermek istemiyorum, hoca o adamı istemiyor. O adamında bize maliyeti aşağı yukarı 2, 2 buçuk trilyon. Bizim böyle bir parayı vermemiz mümkün değil. Ama hoca benim orada adamım var diyor. Bende seninle konuştum, araştırdım. Şimdi sana söz verdim. Benim verdiğim sözün çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Şimdi adama bunu bana bulana, tavsiye edene ne diyeceğimi şaşırıyorum. O yüzden şimdi değerli yönetim kurulu üyelerimizle kulüpte bir 10 dakikalık görüşme yapacağım. İbrahim hocayla da dün görüştüm. Herhangi bir sıkıntı yok" açıklamalarında bulundu.

Bu açıklamanın ardından kulüp binasında yönetim kurulu ve Hoca ile görüşen Başkan Cavcav, ismini açıklamadığı futbolcu ile ilgili kararlarını gelecek hafta vereceklerini belirtti.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.