comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği Haberleri: İlhan Cavcav kongreye tekerlekli sandalye ile geldi

09 Haziran 2016, Perşembe 18:33
Gençlerbirliği Haberleri: İlhan Cavcav kongreye tekerlekli sandalye ile geldi

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, TFF genel kuruluna tekerlekli sandalye ile geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu'nda TFF Başkanı ile yönetim ve denetleme kurulunun son 1 yıllık dönemi ibra edildi. 
 

İlhan Cavcav neden tekerlekli sandalye kullanıyor?


Geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu edilen Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, genel kurula tekerlekli sandalye ile geldi.

JW Marriott Oteli'ndeki genel kurulda, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, 1 Haziran 2015 ile 31 Mayıs 2016 dönemi gelir ve gider tabloları ve bilançosu ile Uluslararası Bağımsız Denetim Kuruluşu Raporu'nun sunumu üyelerin oy birliğiyle okunmadı. 
TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, raporlarla ilgili yaptığı açıklamada, TFF'nin gelirlerinin yükseldiğini, bunun yanı sıra da tasarrufa önem verdiklerini söyledi.
 

TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli'den bütçe açıklaması


TFF'nin bütçesiyle ilgili üyelere bilgiler aktaran Güreli, şu ifadeleri kullandı: 

"2015-2016 sezonunda 420 milyon lira tahmin edilen bütçe, 429 milyon lira olarak gerçekleşti. 420 milyon lira tahmin edilen gider bütçesi de 371 milyon lirada kaldı. Bu tasarruf tutarından 38 milyon lirası tesislerimizde bina ve tadilatında kullanılacak. Kalan 20 milyon lira da öz kaynaklara aktarılacak. Federasyonumuz, yayıncı kuruluşun satış süreci nedeniyle yaşanan 200 milyon liralık gecikmeyi, kulüplerimize öz kaynaklarından aktardı."

Hüsnü Güreli, genel kurul üyelerine TFF'nin diğer mali verileriyle ilgili de bilgiler verdi. 

Genel kurulda daha sonra TFF Başkanı ile yönetim ve denetleme kurulunun 01.06.2015-31.05.2016 dönemi ibra edildi. Ayrıca 01.06.2016-31.05.2017 dönemi bütçe tasarısı, talimatı ve bütçe uygulama esasları da kabul edildi. 

Olağan genel kurul, bazı kulüp temsilcileri ve Yıldırım Demirören'in teşekkür konuşmasıyla tamamlandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.