comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Ümit Özat: 'Ben kimim ki Beşiktaş'ı tehdit edeceğim'

06 Şubat 2018, Salı 20:17
Ümit Özat: 'Ben kimim ki Beşiktaş'ı tehdit edeceğim'

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu ve yanlış anlaşıldığını söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş ile Gençlerbirliği, Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında karşı karşıya gelirken müsabaka öncesinde iki takım teknik direktörü açıklamalarda bulundu. Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, maç öncesinde geçtiğimiz hafta söylediği sözleri düzeltti. 


Ümit Özat Beşiktaş için ne dedi?


Maç öncesi A Spor'a yaptığı açıklamada "İlk maç nahoş olaylara sahne oldu. Bugün kazanmak için her şeyi yapacağız." diyen Ümit Özat elenme ihtimalleriyle ilgili olarak ise "Kazanmak için her şeyi yapacağız. Elenirsek de ligde kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Probleminin Beşiktaş değil Şenol Güneş ile ilgili olduğunu dile getiren Özat, "Ben kimim ki Beşiktaş'ı tehdit edeceğim. Şahıslarla problemim olabilir ama 100 yıllık çınar Beşiktaş'a saygısızlık yapamayız." şeklinde konuştu. 
A Spor muhabiri Hakan Gündoğar'ın: "Bu işin Ankara'sı da var demiştiniz." sözlerine de cevap veren Ümit Özat: "Niyet okumak ne kadar kötü. Ben kimim ki Beşiktaş'ı tehdit edeceğim, Ankara'da değil miyiz şu an?" dedi. 


Ümit Özat ile Şenol Güneş arasında ne oldu?


Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beşiktaş ile oynadıkları kupa maçının ardından Şenol Güneş'in, "Biz ne saygısızlık yapmışız? Biz onlara kramponlarımızı verdik. Bizim kramponlarımızla oynadılar." açıklamalarına sert tepki gösterdi. Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşta konuşan Ümit Özat, A Spor'a da bağlanarak gündem yaratacak ifadeler kullandı. 

"BEN KİMİM BEŞİKTAŞ'A LAF SÖYLEYEYİM?"

Ben kimim ki Beşiktaş'a laf söyleyeyim? Beşiktaş 100 yıllık çınar. Benim derdim Beşiktaş'la değil. Orada bir kişiyle problem yaşamışım, o kişiye vermiş olduğum cevap. Benim Beşiktaş Teknik Direktörü haricinde hiç kimseyle problemim yok.  "O kişi bugün benden daha fazla kalabalıkları arkasına alıyor. Yarın konumlar çok daha farklı olabilir, her şey tersine dönebilir.

"YARDIMCISINDAN KOPYA ÇEKEN, FİLOZOF GİBİ DAVRANAN İNSAN..."

Bir şey sorduğun zaman filozof gibi davranan insanlar, bir şey sorduğun zaman yanındaki danışmanından aldığı kelimelerle kopya çekerek konuşan insanlar... Büyüklük küçüklük kalple olur."

"İSTANBUL'DAKİ KİRLİ HAVAYI SEN DAHA FAZLA TENEFFÜS ETMİŞİN."

"Dünya 3. olmuş teknik adam ne diyor? Ne saygısızlık yapmışız? Krampon vermişiz. Böyle büyüklük olmaz. Sen Bursaspor'u çalıştırırken İstanbul'daki kirli havayı söylüyordun. Sen o kirli havayı daha fazla teneffüs etmişin."

"ETME BULMA DÜNYASI"

Şenol Güneş yarın öbürgün başka bir takımın hocası olur ve stada gelir küfür yerse... Bu dünya etme bulma dünyası. Benim stadımda rakip takımın hocasına küfür edilirse ben sustururum."

"ŞENOL GÜNEŞ'E HOŞ GELDİN DEMEYECEĞİM"

"Efendilikten, Şereflerden, Hakkı'lardan bahsediyorsanız hocanız da bir merhabayı esirgemeyecek. Şenol Güneş'e kupada rövanş maçında hoş geldin demeyeceğim. Kulübüm git derse giderim ama benim fikrim bu." 

Son dakika Gençlerbirliği Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.