comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

İlhan Cavcav'ı saygıyla anıyoruz

22 Ocak 2018, Pazartesi 12:45
İlhan Cavcav'ı saygıyla anıyoruz

Gençlerbirliği ve Türk futbolunun unutulmaz başkanlarından İlhan Cavcav'ı vefatının 1. yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

FutbolArena - Gençlerbirliği ve Türk futbolunun efsane isimlerinden İlhan Cavcav ölümünün 1. yıldönümünde anılıyor. FutbolArena olarak 81 yaşında hayata gözlerini yuman efsane spor adamını saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. 
 

Gençlerbirliği'nden İlhan Cavcav mesajı


Kulübün internet sitesinden "İlhan Cavcav'ı saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz." başlığıyla yayımlanan mesajda, "Merhum başkanımız İlhan Cavcav iyi bir futbol adamı, iyi bir iş adamı, hepsinden öte Ankara aşığı iyi bir Ankaralıydı. O aynı zamanda Türk futbolu için bir duayendi. Vefatının ardından cenazesinde birleşen toplumun farklı kesimleri, onun birleştirici ve saygın gücünün adeta bir göstergesiydi." denildi.

İlhan Cavcav'ın "çocuklarımdan ayırmıyorum" dediği Gençlerbirliği ve Hacettepe'nin, sadece başkanını değil adeta babasını kaybetmenin derin üzüntüsü içinde liglerinde mücadelelerine devam ettiği belirtilen mesajda, şu ifadeler kullanıldı:
"Şüphesiz deplasmanlarda, karda, yağmurda, çamurda yalnız bırakmadığı evlatları, her fırsatta Beştepe'deki tesislerde izlediği altyapı çocukları, İlhan Cavcav'ın ayrılığını en derinden hissedenler. Onun yokluğuyla geçen bir yılda olduğu gibi bundan sonra da tüm mücadelemiz, İlhan Cavcav'ın yürüdüğü yolda ilerlemek, emanetine sahip çıkmak ve o emaneti daha da ilerilere taşımak için olacak. Süper Lig 2017-2018 sezonuna tartışmasız şekilde adı verilen onursal başkanımız İlhan Cavcav'a yarışır bir mücadele vererek, Gençlerbirliği'ni en iyi yerlere taşımak için tüm camiamız el birliğiyle çalışacak ve bu başarıyı yakalayacak. Onursal başkanımız İlhan Cavcav'ı vefatının birinci yılında saygı, rahmet ve özlemle bir kez daha anıyoruz."
 

İlhan Cavcav kaç yaşında öldü futbol hayatı


Ankara Hamamönü'nde doğan Cavcav'ın babası Haşim Bey, 1910'lu yıllarda Priştine'den Türkiye'ye göç etmiş bir ailenin çocuğudur. Aile İstanbul, Adana gibi şehirlerde bir süre kaldıktan sonra Ankara'ya yerleşip aile mesleği olacak fırıncılık ve değirmencilik yapmaya başlamıştır.Haşim Bey'in ikinci eşi Kayseri eşrafından Lütfiye Hanım'dan ilk çocuğu olan Cavcav'ın çocukluğu Mamak'ın Boğaziçi Mahallesi'nde geçti. Eğitim yaşamına Ankara 10. Yıl İlkokulu'nda başlayan Cavcav, öğrencilik yılları boyunca bir yandan da babasının işlettiği değirmende çalıştı. İlkokuldan sonra Gençlerbirliği'nin kurulduğu Ankara Atatürk Lisesi'nde eğitimine devam eden Cavcav, ailesinin artan işleri nedeniyle ortaokuldan sonra eğitimine son verip, 14 yaşında aile şirketinin veznesinde ve sonrasında şirket muhasebesinde çalışmaya başladı.

İlhan Cavcav; dizi ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nun dayısı, futbolcu Tayyar Cavcav'ın yeğenidir.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)