comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nin transfer sihirbazı Murat Ardıçlık, FutbolArena'ya konuştu

06 Şubat 2018, Salı 20:46

Sessegnon ve Pogba'yı Gençlerbirliği'ne getiren menajer Murat Ardıçlık, ses getiren transferleri hakkında FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena - Türkiye birçok farklı takıma getirdiği oyuncular ile dikkat çeken menajer Murat Ardıçlık  transferin son günleri Başkent ekibi Gençlerbirliği'ne iki yıldız oyuncu getirerek dikkat çekti. 
 

Murat Ardıçlık'ın Türkiye'ye transfer ettiği yıldızlar


Ara transferde Stephane Sessegnon ve Florentin Pogba'yı Türkiye'ye getirerek büyük ses getiren menajer Türkiye'de birçok takıma getirdigi oyuncular ile dikkat çekiyor.  Murat Ardıclık daha önce Kayserispor'a Jean Armen Kana Bıyık, Evkur Yeni Malatyaspor'a Khalid Boutib ile Aly Cissokho, Sivasspor'a Delvin Ndinga gibi oyuncuları Türk takımlarına getiren menajer yeni sezonda da birçok oyuncu getirmeyi planlıyor. 

"HİÇ KOLAY OLMADI, İKİSİNİ DE CEMAL TAŞLI İLE BERABER GETİRDİK"
Murat Ardıçlık, FutbolArena'ya yaptığı özel açıklamada,  "Sessegnon ve Pogba'yı getirmek hiç kolay olmadı, ikisini Cemal Taşlı ile beraber getirdik. Türkiye'de olmaktan çok mutlular.  Fransa'dan getiremeyeceğim oyuncu yoktur.  Fransız kulüpleri ve başkanları ile aram çok iyidir. Daha önceden Kana Bıyık gibi futbolcuyu Kayserispor'a, Delvin Ndinga Sivasspor'a,  Khalid Boutaïb ve Aly Cissokho gibi oyuncuları Evkur Yeni Malatyaspor'a getirdim.  Sessegnon'a Çin'den, İngiltere'den ve İspanya'dan takımlar istedi. Bu devre arası ama o tercihini Türkiye ve Gençlerbirliği'nden yana kullandı. Sessegnon şuanda çok mutlu. Bana güvenerek geldi Türkiye'ye. Pogba'da yazın Galatasaray ilgileniyordu ancak bu devre arası İngiliz ve İtalyan kulüpleri istedi ama Sessegnon gibi futbolcunun burada olması etki yarattı. Sessegnon ve Dialo Guidileye ile bol bol konuştu ve kararını vermeden önce çoğu arkadaşı Türkiye'de oynuyor. İyi düşünüp son kararını Gençlerbirliği'nden yana kullandı. Çünkü başka Türk takımları da istedi” diye konuştu. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.