comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nden istifa eden yöneticilere tepki

05 Ekim 2017, Perşembe 18:54
Gençlerbirliği'nden istifa eden yöneticilere tepki

Gençlerbirliği'nde bugün gerçekleşen istifa depreminin ardından, resmi site aracılığıyla sitem dolu bir açıklama yayınlandı.

FutbolArena - Gençlerbirliği'nde bugün Asbaşkan Şahin Kartal, Asbaşkan Arda Çakmak, Genel Sekreter Sinan Gürsoy, Sayman Hıfzı Kuruşa ve Basın Sözcüsü Hakan Kaynar istifa ettiklerini açıkladı. Kulüpten yapılan resmi duyuruda bu istifalara tepki gösterildi.
 

Gençerbirliği'nin istifalarla ilgili resmi açıklaması


"Kulübümüz yönetim kurulu üyelerinden bir kısmının, 05.10.2017 tarihi itibarıyla, istifa ettiklerine yönelik olarak medyada yer alan haberlere ilişkin, kulübümüzün resmi açıklamasıdır:

Cumhuriyetimiz ile yaşıt Gençlerbirliği Spor Kulübü, tüm kamuoyunca bilinen spor etik ve ahlakına yönelik köklü değerlere sahip bir camiadır. Bugüne kadar, tüm yöneticilerimiz de bu ahlaka ve değerlere uygun olarak kulübün yönetimini gereği gibi yerine getirmek üzere gerekli tüm sorumluluklarını özenle gerçekleştirmişlerdir.
Her Gençlerbirliği yöneticisi , bu göreve gelirken camiaya karşı ne kadar büyük bir sorumluluk yüklendiğinin bilinci ile göstermesi gereken özverileri farkında olarak bu görevi üstlenmektedir. Lakin süreç içerisinde bir kısım yöneticilerimiz bu görevin gereklerini yerine getirmede acze düşebilir , bu durumda da kulüp yönetim ahlakına uygun olarak her yöneticimiz kendi durum ve vaziyetini değerlendirerek istifa etmek sureti ile gereğini yapabilecek Gençlerbirliği kültürüne sahiptir.

Bu kapsamda istifa ettiklerini medya aracılığı ile öğrenmiş olduğumuz , değerli yönetim kurulu üyelerimizin, gerekli değerlendirmeyi yaparak, Gençlerbirliği kültürüne uygun davranmış olmaları nedeni ile istifalarının tarafımızca da elimize resmi istifa bildirimlerinin gelmesini müteakip işleme konulacak olduğunu bildirir, bugüne kadar ki çalışmaları nedeni ile kendilerine teşekkür ederiz. Saygılarımızla"

Başkent ekibinde yaşanan son dakika gelişmelerini Gençlerbirliği Haberleri özel sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)