comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nden ayrılan Ümit Özat ilk kez konuştu: 'Fenerbahçe maçı sonrası...'

31 Ağustos 2017, Perşembe 00:44
Gençlerbirliği'nden ayrılan Ümit Özat ilk kez konuştu: 'Fenerbahçe maçı sonrası...'

Gençlerbirliği yönetiminin yollarını ayırdığı teknik direktör Ümit Özat açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Gençlerbirliği kulübüyle yolları ayrılan Ümit Özat, ilk kez konuştu. A Spor'a açıklamalarda Ümit Özat ayrılık süreciyle alakalı konuşurken, şampiyonluk yarışındaki Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir'in de şanslarını değerlendirdi. 
 

Gençlerbirliği'nden ayrılan Ümit Özat neler söyledi?


Ümit Özat, Gençlerbirliği ile yollarının ayrılmasının ardından A Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"EN İYİ DERECEYE VESİLE OLDUK"
Gençlerbirliği'ni geçen sezon son 10 yılının en iyi dereceyi almasına ve 25 milyon TL gelir elde etmesine vesile olduk. "Bugün Arsene Wenger bile 18 senedir gönderilmiyor. Bütçe yüzünden. İşe ticari anlamda da bakmak lazım. Ortada bir şey yoktu ama Fenerbahçe maçından sonra dün başkan geldi, üzüntülü bir şekilde konuştu. Helalleşip ayrıldık."

"RANTİE'YE CEZA VERİLMEDİ"

"Rantie'ye hiçbir ceza verilmedi. Bugüne kadar verilmedi ama yarın verilir mi bilmiyorum. Açıkçası Türk oyuncunun kulağından çekiyorsunuz, azarlıyorsunuz. Onlar bunu kaldırabiliyor. Ancak yabancı sayısı fazla olunca."

"PARA VERSENİZ BU FİKSTÜRÜ ÇEKEMEZSENİZ"

"Bu açıdan bakıldığı zaman Alanyaspor, Osmanlıspor, Antalyaspor da hoca değiştirmeli yani. Biz para verseniz çekilmeyecek bir fikstüre denk geldik. Konya deplasmanı, Fenerbahçe maçı içeride. Bundan sonra Trabzonspor deplasmanı. 4 hafta sonra Beşiktaş maçı. Yani ilk 8 hafta çok zordu."

"BEŞİKTAŞ'IN OTURMUŞ KADROSU, BAŞAKŞEHİR'İN OTURMUŞ SİSTEMİ VAR"

"Beşiktaş'ın oturmuş kadrosu, Başakşehir'in oturmuş sistemi var. Galatasaray iyi transferler yaptı. Beşiktaş mesela giden oyuncuların yerine aynı kalitede oyuncular getirdi. Mesela Mario Gomez gitti, Aboubakar geldi. Bu yıl da keza ihtiyaç olan mevkilere kaliteli transferler yapıldı. Fenerbahçe'nin ise birlikte oynamaya ihtiyacı var. Bu sezonki kadro geçen yıldan farklı. Özellikle hücum hattı. Başakşehir'in ise sistemi oturmuş ve buna yeni transferler dahil edildi. Ben daha önce Beşiktaş ve Başakşehir'i oturmuş düzenden bu yana avantajlı göstermiştim." 

Başkent ekibiyle ilgili tüm gelişmelere Gençlerbirliği Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)