comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde yeni teknik direktör Ümit Özat

20 Kasım 2017, Pazartesi 20:09
Gençlerbirliği'nde yeni teknik direktör Ümit Özat

Gençlerbirliği'nde teknik direktörlük görevine Ümit Özat getirildi. 

FutbolArena - Gençlerbirliği'nde son dakika! Akşam saatlerinde yapılan görüşmenin ardından teknik direktör Ümit Özat ile anlaşma sağlandı. Türkiye'de ilk kez FutbolArena'nın duyurduğu Ümit Özat gelişmesini, Gençlerbiriği Başkanı Murat Cavcav da resmen açıkladı. 
 

Gençlerbirliği'nde yeni teknik direktör kim oldu?


Gençlerbirliği, Süper Lig 12. haftasında Kayserispor'a 2-1 mağlup olduktan sonra teknik direktör Mesut Bakkal ile yollarını ayırarak takımın başına sezon başında yollarını ayırdığı Ümit Özat'ı getirdi. 
Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, AA'ya konuşarak Mesut Bakkal'ın elinden geleni yaptığını fakat kendisinin de söylediği üzere transferleri o yapmadığını belirti. Cavcav, Ümit Özat'ın takımı daha iyi tanıdığını da dile getirdi. 
Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav Mesut Bakkal'ın elinden geleni yaptığını belirterek, "Vakit kaybedemezdik, can derdindeyiz. Kendisinin de söylediği gibi bu transferleri o yapmadı. Biz de bu transferleri yapan Ümit Özat'ı yeniden göreve getirmeyi doğru bulduk." ifadelerini kullandı.

"ÜMİT ÖZAT TAKIMI DAHA İYİ TANIYOR"

"Sezon öncesi kampımızı da yöneten Ümit hoca, takımı, yeni transferleri, kulübü iyi tanıyor. Sonuçta daha birkaç hafta önce futbolcularla tesiste kalıyordu, gece gündüz onlarla yaşıyordu. Kendisi de bize güvence verdi. Futbolculara inandığını ve bu takımın kesinlikle iyi yerlere geleceğini, hatta üst sıralara oynayacağını ifade etti. Yönetim kurulundan arkadaşlarla değerlendirdik. Kendisiyle de görüştük ve geçmişteki olumsuzluklardan ders çıkararak Gençlerbirliği'ni layık olduğu yere getirme konusunda fikir birliğine vardık."

Başkent ekibiyle ilgili tüm gelişmelere Gençlerbirliği Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)