comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde Ümit Özat'tan Ankaragücü taraftarına tepki

24 Kasım 2017, Cuma 23:06
Gençlerbirliği'nde Ümit Özat'tan Ankaragücü taraftarına tepki

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Osmanlıspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, kendisini istifaya çağıranlar arasında Ankaragücü taraftarlarının da olduğunu söyledi.

FutbolArena - Gençlerbirliği, Süper Lig'in 13. hafta müsabakasında Osmanlıspor'a 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği'nin yeni teknik patronu Ümit Özat, istifa tezahüratlarına tepki gösterdi.
 

Ümit Özat, Osmanlıspor - Gençlerbirliği maç sonu açıklamaları


Ümit Özat, “Çok koştuk, çok pas yaptık, bunlar hiçbir şeyi geri getirmiyor. Kazanan her zaman haklıdır. Ben asla pes eden biri değilim. Oyuncularım da pes etmeyecek. Oyuncularım içeride gözyaşları içerisindeydi. Daha yolun başındayız. Bugünden sonra ki bütün sorumluluklar bana aittir. Oyuncularımın kişiliklerine güveniyorum. Düştüğümüz yerden kalkacağımıza inanıyorum. Bu saatten sonra kaybedecek takatimiz kalmadı. Oyuncularıma mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"ARALARINDA ANKARAGÜCÜ TARAFTARLARI DA VARDI"
Taraftarın kendisini istifaya çağırması üzerine, “O taraftarlar arasında Ankaragücü taraftarı vardı galiba” diyen Ümit Özat, sözlerine şöyle devam etti:
“Ben geçmişle ilgili pek konuşmak istemiyorum. 3. hafta ayrılmak zorunda kaldık. Büyüklerimiz öyle istedi bizde teşekkür ederek ayrıldık. Ayrılanlara bakıyorsunuz aile boyu açıklama yapıyor. Gençlerbirliği kültüründen bahseden insanlar küfür etmez. 5. dakikada hocasını istifaya çağıran insan Gençlerbirliği taraftarı değildir.”

Gençlerbirliği ile ilgili son dakika gelişmelerine Gençlerbirliği Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)