comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde Ümit Özat taraftara saldırdı iddiası

16 Aralık 2017, Cumartesi 14:46
Gençlerbirliği'nde Ümit Özat taraftara saldırdı iddiası

Gençlerbirliği taraftarları ve teknik direktör Ümit Özat arasında yaşanan gerginlik günden günde daha da şiddetli bir hal alıyor.

FutbolArena - Gençlerbirliği taraftarları ve Ümit Özat arasında gerginlik bitmek bilmiyor. Gençlerbirliği teknik direktörü Ümit Özat'ın aynı uçakta yer alan Gençlerbirliği taraftarına saldırdığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.


Ümit Özat, Gençlerbirliği taraftarına mı saldırdı?


Gençlerbirliği taraftarları ve teknik direktör Ümit Özat arasında yaşanan gerginlik günden günde daha da şiddetli bir hal alıyor.  Son olarak Gençlerbirliği teknik direktörü Ümit Özat'ın beraber aynı uçakta bulunduğu Gençlerbilirliği taraftarlarına saldırda bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

Konu hakkında açıklamada bulunan Gençlerbirliği taraftar grurubu 'Alkaralar' Ümit Özat hakkında 'Mafta bozuntusu' başlıklı çok ağır bir açıklama yayınladı.


Gençlerbirliği taraftarından Ümit Özat açıklaması


''MAFYA BOZUNTUSU''
''Her yaşanan kepazeliğin ardından Ümit Özat ve şürekası daha fazla çirkinliğe imza atıp, daha fazla yüz kızartabilir mi derken güne bir başka rezillikle başladık. Antalyaspor deplasmanından takımla birlikte aynı uçakla dönen taraftarımız Mehmet Soylu ve oğlu Ömer'e saldırıldı. Daha önce de Mehmet Soylu'ya sosyal medya aracılığıyla küfür eden ve bunun hesabını hukuk önünde verecek olan Ümit Özat, dünkü maç sonrası yolcuları uçağa taşıyan otobüste Mehmet Soylu'nun yanına gelerek küfür ve ağır hakaretlerle saldırdı.

NE İDİĞÜ BELİRSİZ DANIŞMAN VE ZEKİ YAVRU..

Bu sırada Ümit Özat'ın basın danışmanı olarak geçen ancak gönüllü kulluğunu yapan, ne idüğü belirsiz, kafilede ne işi olduğu dahi anlaşılamayan Mustafa Çevik ile futbolcularımızdan Zeki Yavru ise Mehmet Soylu'nun oğlu Ömer'i sıkıştırıp elinden cep telefonunu alarak Ümit Özat'ın küfür ve hakaretlerinin olduğu ses kaydını silme cüretini gösterdiler. Bu yaşanan hadise Ümit Özat'ın bir taraftara küfür etmesinden ziyade her bir Gençlerbirliği taraftarına ve bu tribünün tümüne edilmiş bir küfürdür. Koskoca Gençlerbirliği camiasının mafya bozuntusu bir adamın egemenliğine girmesini sağlayan iradesiz ve basiretsiz başkan Murat Cavcav ile piyon yöneticilerin bir tepki koymalarını beklemek beyhude olacaktır, farkındayız.

HESABI SORULACAKTIR

Ancak Gençlerbirliği taraftarı da hemen herkesin çok sevdiği Mehmet Soylu'ya yapılmış bu saldırıyı öyle kolay kolay unutmayacak, hesabını soracaktır. Gençlerbirliği birkaç zibidinin, birkaç aşağılık herifin oyuncağı olamayacak kadar büyük bir kulüptür, büyük bir kültürdür. O nedenle bir kez daha hatırlatmakta beis görmüyoruz: Kendisine Gençlerbirlikli diyen her bir kimse Murat Cavcav, Ümit Özat ve leş kargaları bu kulübün sahip olduğu tüm değerleri yok etmeden önce tepki vermeli, bu zihniyetten kurtulunması adına üzerine düşeni yapmalıdır. Cavcav ve Özat elbet bir gün gidecek ve Gençlerbirliği yine taraftarlarının Gençlerbirliği olacaktır ama o gün geldiğinde de hatırlanan düşmanların sözleri değil, dostların sessizliği olacaktır.''

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
\"Ümit
Ümit Özat’tan olay sözler: ’Cumhurbaşkanı’nın takımı 3 kere küme düştü ve...’
\"Ümit
Ümit Özat’tan Gençlerbirliği’nin küme düşme sonrası flaş itiraf
", "genclerbirligi/genclerbirliginde-umit-ozat-taraftara-saldirdi-iddiasi-335776h/", "16 Aralık 2017, Cumartesi 14:46", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[1] = [353334, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201807/b/genclerbirligi_yasin_pehlivani_transfer_ettig0.jpg", "Gençlerbirliği Yasin Pehlivan’ı transfer etti", "Gençlerbirliği yeni sezon çalışmalarına başladı. Yeni transfer Yasin Pehlivan da çalışmalara katıldı.", "
FutbolArena - Yeni sezon hazırlıklarına İlhan Cavcav Tesisleri’nde başlayan Gençlerbirliği, ilk etabı bugün yapılan çift antrenmanla tamamladı. Antrenmana ısınma koşusu ve koordinasyon hareketleriyle başlayan futbolcular daha sonra koşu çalışması yaptı. Yaklaşık doksan dakika süren antrenman son bölümde yapılan kuvvet ve dayanıklılık antrenmanı ile noktalandı.

Akşam bölümünde taktik ağırlıklı çalışma yapan Gençlerbirliği antrenmana koşu ile başladı. Daha sonra şut koordinasyona çalışması yapan futbolcular günü taktik çalışma ile noktaladı.
YASİN PEHLİVAN İLE 1+1 YILLIK SÖZLEŞME

Gençlerbirliği’nde yeni transfer Yasin Pehlivan da bugün ilk kez takımla birlikte antrenmanlara katıldı. Antrenmanın ilk bölümünde takımla çalışan Yasin, daha sonra takımdan ayrı koşu çalışması yaptı. Yasin Pehlivan ile Gençlerbirliği 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. 

Gençlerbirliği yarın Kızılcahamam’a geçerek bir günlük aranın ardından çalışmalarını sürdürecek.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena’da.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "genclerbirligi/genclerbirligi-yasin-pehlivani-transfer-etti-353334h/", "02 Temmuz 2018, Pazartesi 21:07", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[2] = [351048, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201806/b/genclerbirliginde_olagan_genel_kurul_toplanamiyordI.jpg", "Gençlerbirliği’nde Olağan Genel Kurul toplanamıyor", "Gençlerbirliği’nde her 3 senede toplanması gereken Olağan Genel Kurul toplanmadı", "
FutbolArena - 29 yıldır kesintisiz oynadığı Süper Lig’den duayen başkanı İlhan Cavcav’ın isminin verildiği sezonda düşerek dikkatleri üzerine çeken Gençlerbirliği’nde her 3 senede toplanması gereken Olağan Genel Kurul toplanmadı. Kanun ve yönetmeliklere aykırı hareket eden Gençlerbirliği’nde bundan sonraki süreci mahkemeler belirleyebilir.
 

Gençlerbirliği’nde genel kurul neden toplanamıyor?


Dernekler Kanunu ve spor kulüplerini ilgilendiren Spor Genel Müdürlüğü yönetmeliğine göre dernek ve kulüplerin her üç senede bir Olağan Genel Kurul toplantısı yapmaları zorunlu. Genel Kurul’un yıl içinde ne zaman yapılacağı ise derneklerin kendi tüzüklerine göre belirleniyor.

Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün tüzüğünde ise Genel Kurul’un her yıl Mayıs ayında toplanacağı belirtiliyor. Bugün itibariyle Olağan Genel Kurul’u toplaması gereken kanuni süreyi aşan Gençlerbirliği Spor Kulübü bu ihmalinden dolayı cezalandırılacak.
120 MİLYONU HARCADILAR, CEZASI 500 LİRA

İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav’ın başkanlığını yaptığı mevcut yönetim kurulu, Gençlerbirliği taraftarları ve camianın muhalif isimleri tarafından kulübün bütçesini plansız harcamakla eleştiriliyor. Kulüp kasasındaki 70 milyona ek olarak yayından kazanılan 50 küsur milyona dikkat çekenler bu rakamın büyük bir kısmının harcanmasına rağmen duayen İlhan Cavcav’ın adını taşıyan sezonda takımın düşmesine tepkili. Olağan Genel Kurul’un toplanmamasının cezası ise bu 120 milyonun yanında neredeyse bir trafik cezası kadar: 500 lira.

BİLANÇOYU GENEL KURULDAN SAKLIYOR

1923’te kurulduğu halde mevcut 1950 üyeden 1100’ünün İlhan Cavcav’ın vefatından sonra kaydedildiğine dikkat çekiliyor. Bu üye profiline rağmen Olağan Genel Kurul’u toplamayarak hukuki meşruiyetini kaybetmeyi göze alan Murat Cavcav’ın tartışma konusu olan bilançoyu kamuoyundan saklamak için böyle bir yol izlediği iddia ediliyor.

KAYYUM TEHLİKESİ

Benzeri durumlarda mahkemelerin genel kurul toplanması için başvuru halinde kayyum atayabileceğine işaret eden uzmanlar bu sürecin oldukça uzayabileceğine dikkat çekiyor. Futbol kulüplerinin dernek kanunlarıyla yönetilmesindeki tehlikelere dikkat çeken uzmanlar, mahkemeler karar verene kadar transfer sezonunun tamamlanacağını hatta liglerin çoktan başlamış olacağını hatırlatıyor.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena’da

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "genclerbirligi/genclerbirliginde-olagan-genel-kurul-toplanamiyor-351048h/", "01 Haziran 2018, Cuma 12:14", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[3] = [350393, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_erkan_sozeriye_emanetgK.jpg", "Gençlerbirliği, Erkan Sözeri’ye emanet", "Spor Toto Süper Lig’den uzun yıllar sonra küme düşen Ankara temsilcisi Gençlerbirliği teknik direktör Erkan Sözeri ile sözleşme imzaladı.", "
FutbolArena - Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Gençlerbirliği’nde, Teknik Direktör Erkan Sözeri ile 1+1 yıllık anlaşma sağlandığı açıklandı. 


Gençlerbirliği’nde Erkan Sözeri dönemi


Spor Toto Süper Lig’de 2017-2018 sezonunu 33 puanla 17. sırada bitirerek küme düşen Gençlerbirliği’nde takımın başından ayrılan Ümit Özat’ın yerine Erkan Sözeri’nin getirildiği açıklandı. 
Gençlerbirliği’nin resmi sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: 

"Yeni sezon öncesinde teknik direktör arayışlarını tamamlayan kulübümüz, Erkan Sözeri ile anlaşmaya vardı. 1992 - 1998 yılları arasında kulübümüzde forma giyen ve takım kaptanlığımızı da yapan Teknik Direktörümüz Erkan Sözeri ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz."
Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "genclerbirligi/genclerbirligi-erkan-sozeriye-emanet-350393h/", "23 Mayıs 2018, Çarşamba 20:21", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"];hbr[4] = [350354, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginin_yeni_teknik_direktoru_erkan_sozeri_mi_olacakAK.jpg", "Gençlerbirliği’nin yeni teknik direktörü Erkan Sözeri mi olacak?", "Erkan Sözeri, Gençlerbirliği ile anlaştığı yönündeki iddialara açıklık getirdi.", "
FutbolArena - Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nde sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Erkan Sözeri, "Gençlerbirliği’nden bana direkt gelen bir teklif yok” dedi.


Gençlerbirliği yeni teknik direktörü kim olacak?


Spor Toto 1. Lig’de Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Erkan Sözeri, Gençlerbirliği ile anlaştığı yönündeki iddialara cevap verdi. Sözeri, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada "Hiç kesinleşmiş bir şey yok. Görüşme olacağı belli değil. Ben de dolaylı yoldan duydum. Net bir şey yok. Bana Gençlerbirliği’nden direkt gelen bir teklif de yok" şeklinde konuştu. 

ÜMİT ÖZAT GÖNDERİLMİŞTİ
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav, teknik direktör Ümit Özat ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını söylemiş ve "Teknik direktörümüz Ümit Özat ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kendisine ve ekibine, gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ederiz. Tüm ekibe, bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz." şeklinde konuşmuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena’da!

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "genclerbirligi/genclerbirliginin-yeni-teknik-direktoru-erkan-sozeri-mi-olacak-350354h/", "23 Mayıs 2018, Çarşamba 13:12", "1", "Gençlerbirliği", "genclerbirligi"]; slide[0] = [350015, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligine_arda_cakmaktan_yonetime_cagri0T.jpg", "Gençlerbirliği’ne Arda Çakmak’tan yönetime çağrı", "Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığı’na aday olan Arda Çakmak ve ekibi, mevcut yönetimin genel kurulu bir an önce toplamasını istedi.", "genclerbirligi/genclerbirligine-arda-cakmaktan-yonetime-cagri-350015h/", "19 Mayıs 2018, Cumartesi 16:29", "Gençlerbirliği"];slide[1] = [349964, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_10_bursaspor_mac_ozeti_ve_golu0j.jpg", "Gençlerbirliği 1-0 Bursaspor maç özeti ve golü", "Gençlerbirliği, Süper Lig 34. haftasında sahasında Bursaspor’u ağırladı. Başkent ekibi sahadan 1-0 galip ayrıldı. Gençlerbirliği - Bursaspor maç özeti ve golünü izlemek için detaylar haberimizde. ", "genclerbirligi/genclerbirligi-10-bursaspor-mac-ozeti-ve-golu-349964h/", "18 Mayıs 2018, Cuma 20:16", "Gençlerbirliği"];slide[2] = [349944, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirligi_bursaspor_bein_sports_canli_sifresiz_izleLJ.jpg", "Gençlerbirliği - Bursaspor beIN Sports canlı şifresiz izle", "Gençlerbirliği ile Bursaspor karşı karşıya geliyor! Süper Lig’de Gençlerbirliği - Bursaspor maçı şifresiz olarak canlı nasıl izlenir sorusunun cevabı haberimizde.", "genclerbirligi/genclerbirligi-bursaspor-bein-sports-canli-sifresiz-izle-349944h/", "18 Mayıs 2018, Cuma 16:45", "Gençlerbirliği"];slide[3] = [349717, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginde_ilk_aday_hikmet_karaman3l.jpg", "Gençlerbirliği’nde ilk aday Hikmet Karaman", "Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig’e geçtiğimiz hafta veda ederken Ümit Özat ile yollar ayrılmıştı. Başkent ekibinde teknik direktörlük için ilk aday Hikmet Karaman. Gençlerbirliği’nin yeni hocası kim olacak?", "genclerbirligi/genclerbirliginde-ilk-aday-hikmet-karaman-349717h/", "15 Mayıs 2018, Salı 21:10", "Gençlerbirliği"];slide[4] = [349694, "https://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/genclerbirliginde_umitozat_donemi_sona_erdiht.jpg", "Gençlerbirliği’nde ÜmitÖzat dönemi sona erdi", "Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat ile yollar ayrıldı.", "genclerbirligi/genclerbirliginde-umitozat-donemi-sona-erdi-349694h/", "15 Mayıs 2018, Salı 16:56", "Gençlerbirliği"]; var say = goster = 0; var sabitReklam = $("#sabitReklam"); var pos = sabitReklam.offset(); //var pos = ''; var hbrSayi = 0; var hbrBas = ''; var sc = ''; var div3Offset = new Array(); div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; var gosterKontrol = goster; function addScript(div, src, h, w){ document.getElementById(div).innerHTML = ""; var script = document.createElement("iframe"); script.setAttribute('height', h); script.setAttribute('width', w); script.setAttribute('framespacing', '0'); script.setAttribute('frameborder', '0'); script.setAttribute('scrolling', 'no'); script.setAttribute('src', src); document.getElementById(div).appendChild(script); } //addScript("lnk_0", "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); if(isMobile){ document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-0').style.display = "none" } $(window).scroll(function(){ var scroll2Top = $(window).scrollTop(), div2Offset = $('#hbb_'+say).offset().top, dist = (div2Offset - scroll2Top); if(div3Offset[3] <= scroll2Top){ goster = 4;} else if(div3Offset[2] <= scroll2Top){ goster = 3; } else if(div3Offset[1] < scroll2Top){ goster = 2;} else if(div3Offset[0] < scroll2Top){ goster = 1; }else{ goster = 0; } if(isMobile) { document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-' + say).style.display = "none" } if (dist <= -25) { if(say < 4){ say++; var sosyalLink = encodeURI(''+hbr[say][5]); var sosyalBaslik = encodeURI(hbr[say][2]); hbrBas = '
'; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][2]+'

'; hbrBas += '
'; hbrBas += ''+hbr[say][6]+''; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][3]+'
'; hbrBas +='
'; hbrBas += '
'+hbr[say][4]+'

'; hbrBas += '
'; //hbrBas += ''; /*if(hbr[say][9] == 'galatasaray' || hbr[say][9] == 'fenerbahce' || hbr[say][9] == 'besiktas' || hbr[say][9] == 'trabzonspor' ){ hbrBas += '
'+hbr[say][8]+' transfer haberleri
'; }*/ //hbrBas += ''; //$("#txtLink_"+say).load("text_link_script.php?s="+ Math.random()); hbrBas += '
'; hbrBas +='
'; /*(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');*/ ga('create', 'UA-33310270-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'location', ''+hbr[say][5]); ga('set', 'title', hbr[say][2]); hbrBas +='comScore'; //$("#alxcnt").load("alexa_counter.php?s="+ Math.random()); _atrk_opts = { atrk_acct:"J8Zpp1IW1d10Y8", domain:"futbolarena.com",dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement('script'); as.type = 'text/javascript'; as.async = true; as.src = "https://d31qbv1cthcecs.cloudfront.net/atrk.js"; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })(); pp_gemius_hit('cjTg8kuiYxgeluu3FRkeN.TXPzMpGUe_BOuEu1FCANP.p7'); //$("#gmius").load("futbolarena_gemius.php?s="+ Math.random()); //SLoC (function(){ var a=document.getElementsByTagName('script')[0], b=document.createElement('script'); b.async=!0;b.src='//cdn.dimml.io/dimml.js'; a.parentNode.insertBefore(b,a); })(); yaCounter29138695.hit(''+hbr[say][5], {title: hbr[say][2]}); hbrBas +=""; hbrBas +="MTBADVS.InStream.Default.run({\"immediately\":true})"; hbrBas +='
'; $("#lnk_"+(say-1)).after(hbrBas); hbrSayi++; div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; return false; } } if(gosterKontrol != goster){ if(goster != 0 && goster !=1){ $("#deskfive_sagReklam_iframe").attr("src", 'Reklamlar/deskfive_se.php?das='+new Date().getTime()); } history.pushState({ 'haberId': hbr[goster][0] }, hbr[goster][2], hbr[goster][5]); gosterKontrol = goster; //addScript("lnk_"+goster, "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); //addScript("txtLink_"+goster, "http://www.futbolarena.com/text_link_script.html", "100px", "100%"); document.title = hbr[goster][2]; if(typeof googletag !="undefined") googletag.pubads().refresh(); /*if(goster == 0){ googletag.pubads().refresh([slot0]); } else if(goster == 1){ googletag.pubads().refresh([slot1]); } else if(goster == 2){ googletag.pubads().refresh([slot2]); } else if(goster == 3){ googletag.pubads().refresh([slot3]); } else if(goster == 4){ googletag.pubads().refresh([slot4]); }*/ } }); });