comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde Ümit Özat: "İlk 8 haftada 10-12 puan hedefliyoruz"

09 Ağustos 2017, Çarşamba 14:34
Gençlerbirliği'nde Ümit Özat:

Gençlerbirliği'nin resmi web sitesi için gerçekleştirilen röportajda açıklamalarda bulunan teknik direktör Ümit Özat, Hollanda kampı ve TSYD Kupası'nı değerlendirdi.

FutbolArena - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat kampın iyi geçtiğini belirtirkent şu an odaklarının Karabükspor maçına hazırlanmak olduğunu söyledi:
 

Gençlerbirliği'de Ümit Özat'ın açıklamaları

 
“Avrupa'nın en iyi takımlarıyla maç yaptık. Amacımız kendimizi geliştirmekti. Maç skorlarının çok bir önemi yoktu. Real Sociedad maçı hariç her maça da sabahında antrenman yaparak, yorgun çıktık. Her maçta da iki 11'e yakın farklı oyuncular denedik.  İyi bir kamp geçirdik. Kazasız belasız kampımızı bitirdik.

"KARABÜKSPOR MAÇINA ODAKLANDIK"
TSYD Kupası da bizim için iyi geçti. Farklı bir statü ile oynadık, yoksa Karabükspor ile final oynayacaktık. İkinci maça iki oyuncu hariç yedek ağırlıklı bir kadroyla çıktık. O da iyi bir tecrübe oldu. Şimdi oynayacağımız Kardemir Karabükspor maçına odaklandık.”
 
Ligin başlangıç fikstüründe zorlu rakiplerin olduğunun hatırlatılması üzerine Ümit Özat, takımına güvendiğini ve bunun önemsiz olduğunu söyledi:

"5 HAFTALIK UYUM SÜRECİ OLACAK"
 
“Hiç önemli değil bunlarla ama arayla ama sırayla oynayacaksın. Ha bugün oynamayacaksan yarın oynayacaksın. Ben takımıma inanıyorum. İyi bir takım kurduk. Şöyle bir gerçek var ki, aldığımız oyuncular kumaşları iyi ama performans kaybına uğramış oyuncular. Zaten böyle bir performans kaybı yaşamasalar zaten bu oyuncuları Türkiye'ye getirme şansınız yok. Onların da 5 haftalık bir uyum süreci olacak. Evet arkadaşlarını tanıdılar, kulüp çalışanlarını tanıdılar ama maç ve rakip tanıma başka bir şey. Öyle ümit ediyorum ki ilk 8 haftayı on – on iki puan aralığında kapatırsak önümüzün daha açık olacağına inanıyorum.”
 
Gençlerbirliği ile ilgili son dakika gelişmelerini Gençlerbirliği Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)