comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde Petar Skuletic: "İyi bir takım kimyamız var"

16 Temmuz 2017, Pazar 13:41
Gençlerbirliği'nde Petar Skuletic:

Gençlerbirliği'nin yeni transferi Petar Skuletic yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Gençlerbirliği'nin yeni transferi Petar Skuletic, kulüp web sitesine kamp değerlendirmesinde bulundu.

Başkent ekibinin forvet oyuncusu şunları aktardı:
Ankara benim için yeni bir şehir. Önce takıma sonra da şehre alışmaya çalışıyorum. 15 gündür takımla birlikteyim ve şimdiden çok iyi bir enerji yakaladık. Antrenmanlarda iyi çalışıyor ve hazırlanıyoruz. Hollanda kampını iyi bir şekilde geçirip, yeni sezona hazır olarak dönmek istiyoruz. Şu ana kadar burada bir sıkıntı yaşamadım. Takımdaki arkadaşlık harika. İyi bir kimya oluşturduk, umarım Hollanda kampıyla birlikte bunu daha da ileriye taşıyacağız.”
 

Orhan Şam'ın Gençlerbirliği'ndeki açıklamaları


Orhan Şam, kulüp web sitesine Ankara kampını ve Hollanda kampındaki beklentilerinden bahsetti. Sezona İlhan Cavcav'ın adının verilmesine de değinen tecrübeli oyuncu, “Onun ismine layık olmak için geçtiğimiz sezonun üstüne koyarak ilerlemek istiyoruz” dedi.

Ankara'daki kampın yoğun geçtiğini Hollanda'da ise daha çok maç ağırlıklı bir kampın kendilerini beklediğini söyleyen Orhan şunları aktardı:
“Her kamp dönemi olduğu gibi Ankara kampı da yoğun geçti. İyi çalıştık, güzel bir kamp geçirdik. Ortamımız gayet güzel. İnşallah bıraktığımız yerden devam ederiz. Hollanda'da maç üzerine çalışmalarımız olacak. En iyi antrneman maçtır zaten. İnşallah kazasız belasız sakatlıksız şekilde bitiririz orayı da. Bir iki yabancı oyuncumuz geldi, aramıza yeni katılanlar oldu. Uyum sürecini atlatıp geçen senenin üzerine çıkmak istiyoruz.”
Altyapıdan Mert ve Berat'ın Hollanda kampına gelmesini de değerlendiren Şam, iki genç için şunları söyledi:

14 yaşında buraya geldim, sağolsun rahmetli başkanımız beğendi aldı. Burada bu sistem bitmez diye düşünüyorum. Rahmetli başkanımızın bize bıraktığı en büyk miras, altyapımız. Bence Türkiye'de bir numara biziz bu konuda. Altyapıdan gelen Mert ile Berat da gayet iyi gençler. Üzerine biraz daha koyarak daha iyi yerlere gelecekler diye düşünüyorum.”

Son olarak sezona İlhan Cavcav'ın isminin verilmesi konusunda konuşan tecrübeli oyuncu, bunun gurur verici olduğunu söyledi ve sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Süper Lig sezonuna İlhan Başkanımızın adının verilmesi gurur verici. Bendeki yeri başkanımızın çok ayrı. Bizim için özel bir sezon olacak. İnşallah ona layık olarak ligi iyi bir oyunla, iyi bir puanla hem de ligde sıralama anlamında daha iyi yerde olur ve ona bu hediyeyi veririz.”

Gençlerbirliği ile ilgili son haberleri Gençlerbirliği Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)