comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde Mesut Bakkal ile yollar ayrılıyor

19 Kasım 2017, Pazar 21:10
Gençlerbirliği'nde Mesut Bakkal ile yollar ayrılıyor

Gençlerbirliği'nde Kayserispor karşısında alınan mağlubiyetin ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile yolların ayrılma kararı alındı. 

FutbolArena - Süper Lig'de flaş karar! Gençlerbirliği'nde 12. haftada alınan Kayserispor mağlubiyetinin ardından yönetim teknik direktör Mesut Bakkal ile yolları ayırma kararı aldı. 


Gençlerbirliği'nde Mesut Bakkal istifa mı etti?


Süper Lig'de üst üste alınan kötü sonuçların ardından 12. hafta karşılaşmasında Kayserispor'a da 2-1 mağlup olan Gençlerbirliği'nde teknik direktör Mesut Bakkal basın toplantısında yaptığı açıklamada görevinin başında olduğunu söylemesine rağmen, beIN Sports'un haberine göre yönetim akşam saatlerinde olağanüstü toplanarak deneyimli teknik adamla yolları ayırma kararı aldı. 

MESUT BAKKAL NE SÖYLEMİŞTİ?
İstifa edip etmeyeceği konusuna değinen Bakkal, “Hiçbir yere gitmiyorum. Ben buradayım. Benim bu takımda bir sorunum yok. Önceden ‘gel, git' diyorlardı, şimdi hiçbir yere gitmiyorum. Benden sonra başka hocaya 5-6 tane transfer yaptırılırsa buna sizin karşı gelmeniz lazım. Derler ki; biz senin vecibelerini yerine getiriyoruz ayrı. Ben bu takıma sahip çıktım, çıkmaya da devam edeceğim. Batacaksak ikimiz de batacağız. Ortada bir bozuk varsa bunu benden başka kimse düzeltemez. Ben ne yaptığımı bilen bir adamım. Mesut Bakkal da suç olmuş olsa 5 dakika kalmam” diye konuştu.
 

Mesut Bakkal'ın Gençlerbirliği'ni çalıştırdığı sezonlar


2005 ve 2007 yılları arasında Gençlerbirliği'ni çalıştıran Mesut Bakkal, 2008-2009 sezonunda da takımın başına yeniden getirilmişti.
 
4. KEZ GÖREVDEN ALINDI

2015 yılında da yarın dönem Başkent ekibini çalıştıran Mesut Bakkal, bu sezon Ümit Özat'ın görevden alınmasıyla 4. kez Gençlerbirliği'nn başına geçmişti. Böylelikle Mesut Bakkal, Gençlerbirliği'nde 4. kez görevden alındı.

Gençlerbirliği ile ilgili son dakika gelişmelerine Gençlerbirliği Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)