comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği'nde kaleci Nihat Şahin sakatlandı! Sahalara dönüş tarihi

07 Ocak 2018, Pazar 19:54
Gençlerbirliği'nde kaleci Nihat Şahin sakatlandı! Sahalara dönüş tarihi

Gençlerbirliği'nin hazırlık maçında sakatlanan kaleci Nihat Şahin'in sol ayak bileğinde kanamaya bağlı ödem, kapsül hasarı, yan bağda yırtık tespit edildi.

FutbolArena - Gençlerbirliği'nin dün oynadığı Eskişehirspor maçının ilk yarısında sol ayak bileğini burkarak sahayı sedyeyle terk eden kaleci Nihat Şahin'in durumu belli oldu.
 

Gençlerbirliği'nde Nihat Şahin'in sakatlığında son durum


Başkent ekibi kalecisinin yapılan MR incelemesinde sol ayak bileğinde kanamaya bağlı ödem, kapsül hasarı, yan bağda yırtık tespit edildi.

Kulüp Sağlık Ekibi tarafından hemen tedavisine başlanan sporcunun, yapılan kontroller sonucunda 4 ila 6 hafta süreyle sahalardan uzak kalacağı belirlendi. Ayrıca kulüp web sitesinden de kaleci Nihat Şahin ile ilgili bir geçmiş olsun mesajı yayınlandı.
 

Gençlerbirliği hazırlık maçları


Dün Eskişehirspor ile bir hazırlık maçı oynayan Gençlerbirliği yarın da kampın ikinci maçında FC Kamza ile karşı karşıya gelecek. Bugünü çift antrenmanla geçiren futbolcular sabah bölümünü yenileme ile geçirirken akşam ise taktik ağırlıklı yüksek tempolu bir antrenman yaptı.
Sabah bölümünü koşu çalışmasıyla tamamlayan futbolcular akşam antrenmanına da ısınma koşusu ve koordinasyon hareketleriyle başladı. İkinci bölüme dar alanda top kapma oyunu ile başlayan Gençlerbirliği futbolcuları daha sonra dar alanda bire bir , üçe üç olmak üzere iki aşamada çift kale maç yaptılar. Yaklaşık doksan dakika süren antrenman son bölümde yapılan yarı sahada taktik çift kale ile noktalandı.

Gençlerbirliği ile ilgili son dakika gelişmelerine Gençlerbirliği Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)