comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat özür diledi

04 Aralık 2017, Pazartesi 17:57
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat özür diledi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Sivasspor maçının ardından yaptığı "Yahudi" açıklamasıyla ilgili kulübün resmi internet sitesinden özür metni yayınladı. 

FutbolArena - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Süper Lig 14. haftasında Sivasspor maçının ardından basın toplantısında yaptığı Yahudi açıklaması hakkında özür diledi. 
 

Ümit Özat - Ankaragücü ve Gençlerbirliği haberleri


Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, resmi internet sitesinden Sivasspor maçı sonrasında yaptığı açıklama için özür diledi. İşte o açıklama:

3 Aralık 2017 tarihinde, DG Sivaspor ile yapılan müsabaka sonunda tribünlerden tarafıma yapılan suçlayıcı ve onur kırıcı söylemlere dair yaptığım açıklamalarda kullandığım bazı ifadelere dair üzüntülerimi bildiren açıklamamdır.
Yaptığım açıklamalardan anlaşılanların hümanist yapımı yansıtmadığını, insanı insan olduğu için seven aile kültüründen geldiğimi belirtmek isterim. İnsanı seviyorum, hiçbir ayrım gözetmeden. Bazen üzüntünün yarattığı kızgınlık nedeniyle, konuşma sırasında, çoğu zaman kullanılan kelimeler ve anlamaları, söylenmek istenenin dışında algılanmasına neden oluyor. Irk ayrımının bütün biçimlerine karşı olan biri olarak, böyle bir cümle sarf etmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyor; Yahudi halkından ve kamuoyundan özür diliyorum. Barış içerden gelir, kalbimde barış var.

Saygılarımla
Ümit Özat


Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat'ın Sivasspor maç sonu basın toplantısı


Peki Ümit Özat neler söylemişti?

“Onlar gibi sonradan taraftar olmadım. Fenerbahçeli Ümit Özat olabilirim ama benim Gençlerbirliliğimi kimse alamayacak. Geçen hafta Mehmet Yiğiner'i aradım. Benimle ilgili açıklama yapmış. ‘Neden böyle açıklama yaptınız öğrenebilir miyim?' dedim. Bana direkt şunu söyledi, ‘Hocam biz ne olduğunu bilmiyorduk. Bizi taraftarlardan sorumlu başkanımız aradı, böyle bir açıklama yapmamızı söyledi, biz de böyle açıklama yaptım' dedi. Ben de peki; ‘Ankaragücü tribünlerinde İlhan Cavcav başkan, Ankaragücü şampiyon' diye bağırsalar ya da Gençlerbirliği tribünlerinde ‘Cemal Aydın başkan, Ankaragücü şampiyon' diye bağırsalar bir anormallik olmaz mı?' dedim. ‘Böyle miydi gerçekten?' dedi. Konu Hakan Kutlu değil. Kendisini çok severim. Fenerbahçe tribünlerinin ‘Souness' diye bağırması, Gençlerbirliği'nin sahaya bayrak diken ‘Kutlu' diye bağırması garip değil mi? ‘Galiba Gençlerbirliği forması giyen Ankaragücülüler var' dedim. Ben asla bırakın Ankaragücü'nü Yahudi takımı olsa ekmeğini yediğim yere laf etmem. Ben Ankaragücü'nün ekmeğini yedim, beni teknik direktörlüğe başlatan kulüptür.”

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.