comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal: "Sahaya karakter koymalıyız"

14 Kasım 2017, Salı 16:28
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal:

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, antrenman öncesi ylaptığı açıklamada; “Kazanırsınız kaybedersiniz ama kişilikli duruş, şahsiyetli mücadele benim ve camiamın beklediği en büyük şeydir. Bunu da ya yapacaklar, ya yapacaklar" dedi. 

FutbolArena - Gençlerbirliği, hafta sonu oynanacak Kayserispor maçı hazırlıklarına başladı. Kendi evlerinde oynayacakları Kayserispor maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mesut Bakkal, takımın kötü gidişine ilişkin değerlendirmede bulundu.
 

Mesut Bakkal'dan Kayserispor maçı öncesi açıklamalar


Bakkal, "Daha önceki maçlara bakıldığı zaman, Başakşehir ve Beşiktaş maçları avantaj değildi bizim için. Önemli olan bunu avantaja çevirecek mücadeleyi ortaya koymak. Taraftarlara ve camiamıza hak veriyorum, özellikle biz Malatyaspor maçında bunu yapmadık. Galatasaray maçına zaten yetişemedik. Bunu oyuncularımla da paylaştım. Bireysel hataların bu kadar yapıldığı yerde, ‘her şeyi hallettik, bize bir şey olmaz' dediğiniz anda sıkıntı başlıyor. Ben her zaman içimdekini ve yüreğimdekini söyledim. Mücadele ettiğin ortaya çıktığı anda biz üç maçı da alırız. Birazda bu oyuncunun tercihi. Ben zaten istiyorum ve mücadeleci bir insanım. Önemli olan bizim o kazanma futbolunu, kazanma coşkusunu, nerede olduğumuzu ve içinde bulunduğumuz durumun ne olduğunu bilmemiz. Yani ligde 8 puanla en sonuncuyuz. Buradan çıkmanın mücadelesinin ne olduğunu ortaya koyabilecek, bir karakter gurubu bekliyorum işin açıkçası. Bunu oyuncularıma da söyledim” diye konuştu.

“Herkes buranın hakkını fazlasıyla vermek zorunda”
Gençlerbirliği'nin önemli bir kulüp olduğunu ifade eden ve kendisinin de bu kulüpte en fazla çalışan teknik direktörlerden birisi olduğunu kaydeden Bakkal, “Herkes buranın hakkını fazlasıyla vermek zorunda. Yakışanı da yapmak zorundayız. Bunun bilincinde milli takım arasını iyi kullandığımızı düşünüyorum. İyi bir hazırlık maçı oynadık Konya'da. Çok daha net, çok daha mücadeleci oyunu ortaya koymamız gerektiğini oyuncularıma söyledim. Eksiklerimizi biliyoruz. Hiçbir şeyi ne abartıyorum ne de bir eksik söylüyorum. Gerçek kimliklerini ortaya koyarlarsa sahada hiçbir kimseden farkımız yok ve yenemeyeceğimiz bir takım yok. Ama sahada biraz üzüleceğiz, biraz bir yerlerimiz çizilecek, bir yerlerimiz kanayacak ve haklı olan camiayı mutlu etmemiz lazım'' şeklinde konuştu.
"KİŞİLİKLİ DURUŞ..."

Teknik heyet ve yönetimin işini eksik yapmadığını belirten Bakkal, “En tecrübeli bir dönemdeyiz ve verebileceğimizin en iyisini vermeye çalışıyoruz. İnanılmaz saygılı çocuklar ama iş bundan sonra performans tabi ki. Artık veren verecek. Çünkü süre artık daraldı. İçerideki üç maçı iyi geçtiğiniz zaman farklı konuma gelirsiniz, kötü geçtiği zaman farklı konuma gelirsiniz. Bunu defalarca anlattım ve bunun bilincinde olduklarını da biliyorum. Buna göre de bir mücadele ortaya koymamız gerekiyor. Kazanırsınız kaybedersiniz ama kişilikli duruş, şahsiyetli mücadele benim ve camiamın beklediği en büyük şeydir. Bunu da ya yapacaklar, ya yapacaklar. Başka bir şık yok'' ifadelerini kullandı.

Hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçı ile ilgili konuşan Mesut Bakkal, ”Geçen yıl çalıştırdığım bir takım. Geldiği noktada hem moralli hem de yetenekli bir takım. Sahada bir fazla koşmamız gerekiyor, bir fazla istememiz gerekiyor ve ne olursa olsun kazanmamız gerekiyor'' dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)