comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği: "Baiano'ya ırkçı saldırı yapıldı"

10 Şubat 2020, Pazartesi 23:20
Gençlerbirliği:

Gençlerbirliği kulübü, Trabzonspor maçı sonrasında Baiano'ya sosyal medya üzerinden ırkçı saldırılarda bulunulduğunu açıkladı. 

FutbolArena - Gençlerbirliği'nden flaş açıklama! Süper Lig'de bu hafta oynanan Trabzonspor maçının ardından Baiano ile Sörloth arasında yaşanan pozisyon sonrasında Sörloth, kırmızı kart görürken, Baiano ise pozisyon öncesinde rakibine tekme attığ gerekçesiyle tepki göstermişti. 

Gençlerbirliği kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Futbolcumuz Fabricio Baiano'nun sosyal medya üzerinden uğradığı ırkçı saldırılar nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti savcılarını göreve çağırıyoruz." ifadelerine yer verildi. 
AÇIKLAMANIN TAMAMI

Futbolcumuz Fabricio Baiano'nun sosyal medya üzerinden uğradığı ırkçı saldırılar nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti savcılarını göreve çağırıyoruz.

Dünya futbolunun kanayan yarası ırkçılığın Türkiye futbolunda da bir avuç azınlık tarafından da olsa kendine yer bulmasını üzüntüyle takip ediyoruz. Bu olay hiçbir camiaya mal edilemeyecek kadar ciddi. Futbolcumuzu tehdit eden her kimse insanlık suçu işleyen bir acizdir. Bunu tasvip eden her camia da en az o ırkçı kadar küçüktür.
Fabricio Baiano'nun ailesini korkutmaya tevessül edenler sanmasınlar ki sosyal medyada işledikleri nefret suçları, sosyal medyada kalacak. Bu kişilerin ceza alması ve böyle olaylara tekrar kalkışmayı akıllarından dahi geçirememeleri için hukuki tüm girişimleri başlatıyoruz.

Futbolda hiçbir gol, hiçbir puan, hiçbir kırmızı kart, bir babanın çocukları için endişelenmesine neden olabilecek güçte olamaz. Futbol bir oyun ve bu oyunun kirlenmesine izin vermeyeceğiz. Futbol oyununu seviyoruz. Son dönemdeki bu futbol ortamında centilmenliği ve sporcu kişiliğiyle fark yaratan, hür iradesiyle özür dileyerek meslektaşına saygıyı herkese yeniden hatırlatan futbolcumuzla gurur duyuyoruz. Gençlerbirlikli olma kültürümüz de bunu gerektirir.

Irkçılık bir insanlık suçudur. Sporcumuza yapılan bu ahlaksızlığın hesabını soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Basına ve Kamuoyuna

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!