comScore

FutbolArena TV

Geleceğin Karakartalı projesinin İzmir lansmanı yapıldı

27 Nisan 2018, Cuma 14:21

Genç yeteneklerin dijital yöntemle bulunması ve Beşiktaş altyapısına kazandırılmasının amaçlandığı 'Geleceğin Karakartalı' projesinin 3'üncü ayağı İzmir oldu.

Düzenlenen lansmana Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun ve Beşiktaş Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, Beşiktaş Kulübü Başkan Danışmanı ve eski futbolcu Fikret Demirer katıldı.

NEDİM BAYTORUN: "7 BÖLGEDEN 35 ÇOCUĞU İSTANBUL'A GÖTÜRECEĞİZ"

Projeye katılımın bekledikleri seviyenin üzerinde olduğunu belirten Nedim Baytorun, 4 bin video geldiğini açıkladı.

Baytorun, İzmir'de 4 gün boyunca okul ve meydanlarda projeyi tanıtarak 8-13 yaş arasındaki çocuklarının projeye katılması için çalışmalar yapıldığını söyledi. Baytorun, "Bu proje Beşiktaş'ın geleceğinde söz sahibi olmak için ciddi bir fırsat. Şu anda 15 bin oyu geçmiş bulunuyoruz. Yüklenen videolar 4 milyon izlemeyi geçti. Kayseri'de bir çocuğumuzun 70 bin izlenmesi var. Bu tek başına bir stadı doldurduğu anlamına geliyor. Rakamlar bizi heyecanlandırıyor ve bunu büyütmeye devam ediyoruz. Bu videolar içinde başka takımlara sempati duyanlar da var. Sadece Beşiktaşlılara değil tüm yeteneklere bu fırsatı veriyoruz İkinci aşama olan bölge elemelerini geçtik. 5 kişilik scout ekibi Erzurum'da 66 çocuğu izlediler. Erzurum, Kars, Hakkari gibi şehirlerden ciddi katılımlar oldu. 'Heyecandan uyuyamıyorum' diyen çocuklar için benzersiz bir deneyimdi. Elemeyi geçen 5 çocuğumuzu İstanbul'daki büyük elemeye götüreceğiz. Pazar günü Güneydoğu elemelerimiz var. Daha sonra elemelerimiz devam edecek ve 7 bölgeden 35 çocuğu İstanbul elemelerine götüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Videoları