comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Sumudica'dan sert sözler! 'Bana yapılan teklif hakaret'

09 Ocak 2021, Cumartesi 16:08
Sumudica'dan sert sözler! 'Bana yapılan teklif hakaret'

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudca, kulübün yaptığı teklifle ilgili konuştu.

FutbolArena - Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, sezon sonunda sözleşmesinin sona erecek olmasıyla ilgili kulüp tarafından yapılan teklifin kendisi için bir hakaret olduğunu açıkladı. Maaşının düşürülmesinin istendiğini belirten Sumudica, "Bu benim için hakarettir" dedi.

"BANA SAYGI GÖSTERMİYORLAR"
"Benim maaşım sadece 600 bin euro. Bütün Türkiye'nin bunu bilmesini istiyorum. Takımımız lig üçüncüsü. Başarı yakalamış bir hocaya böyle bir teklif yapılmasını anlayamıyorum. Bütün Türkiye'nin bunu bilmesini istiyorum. Ben Türkiye'de çalışmaya devam etmek istiyorum. Bu ülkeyi seviyorum. Sezon sonuna kadar burada kalacağım. Bana saygı duymayan insanlarla çalışmam zor. Çünkü bana saygı göstermiyorlar. Takım küme mi düşsün yani? Benim başarımın bedeli bu mu? Maaşımın %10 düşürülmesi mi? Size maaşınızı düşürme teklifi gelseydi eder miydiniz?"

"BANA YAPILAN TEKLİFİ HAKARET OLARAK GÖRÜYORUM"

"Bana yapılan teklifi hakaret olarak algılıyorum. Sezon sonuna kadar burada kalacağım. Arabistan'dan teklif vardı ama reddettim. Eşimi arayıp bana para göndermesini isteyeceğim. Kulübe yardım edeceğim, çünkü başkan bunu istiyor."

MEHMET BÜYÜKEKŞİ'DEN YANIT GELDİ

A Spor'a konuşan Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Yüzde 10 indirim istedik. Hiç kimse bu kulüpten büyük değil. Spor ekonomisi çok kötü. Tribünler boş. Ligde hiçbir takımın hocası sözleşme konuşmuyor. Daha ligin yarısındayken biz gelecek senenin sözleşmesini konuşuyoruz. Bizden alacağı hiçbir parası yok. Bu sezon için indirim de istemedik. Düzenli olarak maaşları ödüyoruz. Hocanın açıklamaları talihsiz. Barcelona bile oyuncularından indirim istedi. Biz bu sezon hocamızdan, oyuncularımızdan 1 lira indirim istemedik." ifadelerini kullandı.

Son dakika Gaziantep Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"