comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Sumudica'dan Rumen hakeme tepki: 'Bedelini ödemeli'

09 Aralık 2020, Çarşamba 17:19
Sumudica'dan Rumen hakeme tepki: 'Bedelini ödemeli'

Marius Sumudica, "Ben Romanyalıyım ve bu durumdan hoşlanmıyorum. Benim için bu durumda Başakşehir haklıdır." diye konuştu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan PSG maçında 4. Rumen hakem Coltescu'nun Webo'ya yönelik ırkçı söylemi nedeniyle sahadan çekildi ve karşılaşma ertelendi. Gaziantep FK'nın Rumen teknik direktörü Marius Sumudica ırkçılık olayına tepki gösterdi.

 

Marius Sumudica, PSG - Başakşehir maçının 4. hakemi için neler dedi?


"Ben Türkiye'de çalışan bir Romanyalı hocayım ve bu benim şansım. Pazar günü biz de Başakşehir ile karşılaşacağız. Benim için beyaz ya da siyah insan ayrımı yoktur. Renklerin hiçbir farkı yoktur, ayıramazsınız. Aynı zamanda benim takımımda da birçok siyahi oyuncu bulunuyor. Benim her zaman büyük saygım bulunuyor. Bu saygımın renklerle alakası yoktur. Hakemin büyük bir hata yaptığını düşünüyourm. Böyle konuşması mümkün bir şey değil. Eğer böyle bir şey yapmak istememiş olsa bile cezasını çekmeli. Bu hatasının bedelini ödeyecek."

"BEN ROMANYALIM VE BU DURUMDAN HOŞLANMIYORUM"

"Sumudica'nın bu hatayı yapanlarla aynı durumda gösterilmesini istemiyorum. Ben Türkiye'de çalışıyorum, Türk insanlarına ve siyahi futbolculara saygım bulunuyor. Benim için önemli olan, ırkçı olmamaktır ve desteklememektir. Eğer ırkçıysanız hiçbir zaman yeriniz yoktur. Bu mümkün değildir. Beyaz veya siyah diye o dengeyi sağlayamazsınız. Bunu ilk kez söylemek istiyorum, ben Romanyalıyım ve bu durumdan hoşlanmıyorum. Benim için bu durumda Başakşehir haklıdır."

RUMEN BASININA AÇIKLAMA (DIGISPORT)

Sumudica, Rumen basınına yaptığı açıklamada ise "Demba Ba'nın sözlerine katılıyorum. Bu affedilemez bir şey." 

Son dakika Gaziantep FK Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!