comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Sumudica, Türk vatandaşlığına başvurdu

30 Aralık 2020, Çarşamba 13:31
Sumudica, Türk vatandaşlığına başvurdu

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Türk vatandaşlığı için başvuruda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de sezona damga vuran Gaziantep FK'da teknik direktör Marius Sumudica'nın Türk vatandaşlığı alabilmek için başvuruda bulunduğu belirtildi. Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada Rumen teknik adamın böyle bir taleple kendilerine geldiğini açıkladı.

SUMUDICA, TÜRK VATANDAŞI OLUYOR
Marius Sumudica'nın Türk vatandaşı olabilmesi için gerekli işlemlerin başlatıldığı açıklandı. Gaziantep Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, "Sumudica'nın tamamen kendi arzusuyla talep ettiği bir konu bu. Arkadaşlarımız hazırlıklarını tamamladı ve tüm evraklar hazırlandı."

SUMUDICA: "TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇMEMİ İSTİYORLAR"

Rumen basınına geçtiğimiz günlerde röportaj veren Sumudica, "Taraftarlar beni şehrin kahramanı olarak görüyor. Hatta iki haftadır bana Türk vatandaşlığına geçmemi istiyorlar. Gaziantep'te nereye gidersem gideyim hiç hesap ödemiyorum. Herkes beni çaya, çahveye davet ediyor. Bazıları elimi öpmek istiyor ama bundan hoşlanmıyorum. Taraftarlar, Gaziantep'te kalmak istediğime ve bana teklifler gelmesine rağmen burada kalacağıma inanıyorlar. Aslında Körfez ülkelerinden teklifler aldım ama kabul etmedim. Körfez'e dönmek istemiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika Gaziantep Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"