comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Mehmet Büyükekşi: "23 puan toplamak önemli bir başarı"

24 Aralık 2019, Salı 12:33
Mehmet Büyükekşi:

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, ligde geride kalan haftaları ve Gaziantep Tek Yürek Kampanyasına ilişkin gelen değerlendirmeler yaparak Gaziantep Tek Yürek Kampanyasına destek verenlere teşekkür etti. 
 
Gaziantep Futbol Kulübü Takımının özellikle ligde oynadığı son üç maçta aldığı skorların kendilerini oldukça memnun ettiğini ifade eden Başkan Mehmet Büyükekşi; “Gaziantep Futbol Kulübü olarak, Türk Futbolu'nda önemli bir yer tutabilme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılan çalışmaların kıymetli olabilmesi adına en önemli sonucu ise profesyonel futbol takımımızın alacağı sonuçlar belirliyor. Süper Lig'de ilk sezonumuz olmasına karşın, hedefimizi ilk 10 sıra olarak belirlemiştik. Takımımız ilk olarak Konyaspor karşısında önemli bir puan aldı, daha sonra ise üst üste Kayserispor ve Kasımpaşa gibi zorluk seviyesi yüksek iki karşılaşmayı da kazanmayı bildi. Şuana kadar ligde topladığımız 23 puan gerçekten yadsınamaz bir başarıdır. Futbolcularımız, teknik heyetimiz ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımızla birlikte üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Futbol takımımızda, alacağı sonuçlarla Gaziantep adına yakışır bir mücadele göstermeye devam edecektir“ dedi.

BÜYÜKEKŞİ; “KAMPANYAMIZA DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gaziantep Tek Yürek Kampanyası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi; “Öncelikle bu kampanyaya yaklaşık bir ay önce start verdik. Son olarak Gaziantep'te düzenlediğimiz gala gecesine gerçekten ciddi bir katılım oldu ve kulübümüzün yarınları adına Gaziantep Tek Yürek olunca neler yapacağını da bir kez daha gösterdi. İster SMS yoluyla, ister forma satın alarak takımlarına destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül ve Belediye Başkanımız Fatma Şahin hanımefendi de bu süreçte bizlerin yanında olarak desteklerini gösterdiler. Kendilerine kulübümüz ve camiamız açısından ayrıca teşekkür ediyorum. Gaziantepli el ele verdiği takdirde başaramayacağı hiçbir şey olmadığını, futbolda da herkese gösterecek güce ve kudrete sahiptir” ifadelerini kullandı.

"MALATYASPOR MAÇINDA EN AZ 15 - 20 BİN TARAFTAR BEKLİYORUZ"

Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, takımın artan performansıyla birlikte taraftar desteklerinde de büyük bir artış beklediklerini söyleyerek; "Süper Lig'e yeni çıkmış bir takım için 23 puan toplamak gerçekten çok önemli bir başarıdır. Ama tabloyu daha büyük hale getirmek istiyorsak, bundan sonraki süreçte tüm Gaziantepli futbolseverlerle el ele vermemiz gerekiyor. Önümüzde bir Yeni Malatyaspor maçı bulunuyor. Bu karşılaşmadan alacağımız bir galibiyetle ligde belki de 7. Sıraya kadar yükseleceğiz. Galibiyet alabilmemiz için, hem futbolcularımız hem de taraftarlarımıza büyük görev düşüyor. Onlar tribünde, futbolcularımızda sahada alınlarının son terine kadar akıtarak sezonun ilk yarısını güzel bir galibiyetle tamamlamak istiyoruz. Bu karşılaşmada taraftarlarımızın üzerine düşen görevi yapacaklarını ve en az 15-20 bin kişinin takımımızı destekleyeceğine gönülden inanıyorum.” dedi.

Son dakika Gaziantep FK Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)