comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Kana Biyik, FutbolArena'ya konuştu! Beşiktaş yanıtı

08 Ocak 2020, Çarşamba 11:40
Kana Biyik, FutbolArena'ya konuştu! Beşiktaş yanıtı

Gaziantep FK'da forma giyen Jean Armel Kana Biyik, FutbolArena'ya Antalya kampında samimi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Gaziantep Futbol Kulübü'nün Kamerunlu stoperi Jean Armel Kana Biyik, Antalya kampında FutbolArena mikrofonlarına özel açıklamalar yaptı. Gaziantep FK oyuncusu Kana Biyik, "Fransa'da bütün kulüpler altyapıya yatırım yapıyor" diyerek Türkiye'deki soruna dikkat çekti. Kamerunlu oyuncu sezon başında Beşiktaş'tan teklif aldığına dair iddialara yanıt verdi.
 

Jean Armel Kana Biyik, Gaziantep FK açıklamaları:


"Ligin ilk yarısında çok iyi bir çıkış yakaladık. İyi puanlar topladık. İkinci yarıda böylede devam edersek ligi ilk 6'da bitirebiliriz. Türkiye'ye gelmeden önce ismimin ve soyismimin ne anlama geldiğini biliyordum. Burada da soyadım hakkında şakalar da yaptılar.

"SOYADIM FRANSIZCA KOVBOY DEMEK"
"Ülkemde tamamen değişik bir anlamı var. Kovboy anlamına geliyor. Kayserispor'a gelmeden önce Gaziantepspor Başkanı ile görüşmüştüm. Türkçe'de adımın kan ve bıyık anlamına geldiğini söylemişti. Türkçe öğrenmek konusunda tembellik yaptım. Türk halkını çok seviyorum. Öğrenemediğim için üzgünüm. Sadece Türkiye'de sanırım tercüman uygulaması var. Fransa'da kulüpler özel hocalar tutup, dili öğretiyor. Dövmelerim ailem ve dinim hakkında motifler. Benim için önemli olan şeyler yazılı. Sırtımda da var."YABANCI SINIRI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

"Bence bunun kuralla alakası yok. Fransa'd bütün kulüpler altyapıya yatırım yapıyor. Kendi futbocularını hızlı ve hazır bir şekilde yetiştitiyor. Türkiye'de yabancı sayısı fazla görülebilir. Fransa'da aynı şekilde yabancı sınırlaması yok. Altyapıya sürekli yatırım yaptığımız için futbolcu yetişiyor."

SEZON BAŞINDA BEŞİKTAŞ'TAN TEKLİF ALDIĞIN DOĞRU MU?

"Beşiktaş ya da başka takımlar hakkında konuşmak istemiyorum. Gaziantep Futbol Kulübü'nün sözleşmeli oyuncusuyum. Buraya imza attığım için mutluyum. Çok güzel puanla aldık. Gaziantep şehri de çok güzel. Burada olduğum için şanslı hissediyorum."

"YUSUF YAZICI'NIN BASKIYI AŞACAĞINA EMİNİM"

"Türk Milli Takımı güzel bir yolda ilerliyor. Genç oyuncular var. Avrupa'da oynayan oyuncular var. Milli Takım'a yansıyor. Yusuf Yazıcı talihsiz bir sakatlık yaşadı. Umarım yakında daha iyi yerlere gelir. Gerçekten kapasitesi yüksek bir oyuncu. Kendisinin ilk sezonu. Yüksek maliyetli olduğu için daha fazlası bekleniyor. Lille tarihinde sanırım rekor oldu. Yusuf'un baskıyı aşacağına eminim."

SÜPER LİG'DE ZORLANDIĞI RAKİPLER

"Süper Lig'de karşılarında oynarken zorlandığım futbolcular zaman zaman oluyor. Fenerbahçe'de Ozan Tufan, Deniz Türüç, Başakşehir'de İrfan Can, Mahmut Tekdemir, Beşiktaş ile Galatasaray'da da kaliteli futbolcular var."

"TÜRKİYE'NİN FRANSA'YI YENMESİ SÜRPRİZ DEĞİLDİ"

Fransa'da antrenmanlar daha zorlu geçiyor diye düşünebilirsiniz ama Türkiye'de de idmanlar sıkı geçiyor. Fiziksel olarak yoruluyoruz ama daha hafif olduğunu söyleyebilirim. Türkiye'nin Fransa'yı mağlup etmesi sürpriz değildi. Çok iyi oyuncular var. İlk maçın berabere biteceğini düşünüyordum ama rahat galibiyet aldılar. Fransa'daki maçta da kaybedeceklerini düşünmedim."

Son dakika Gaziantep Futbol Kulübü Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!