comScore

Gazişehir FK Gazişehir FK

Gaziantep Futbol Kulübüne destek gecesi düzenlendi

19 Aralık 2019, Perşembe 16:03
Gaziantep Futbol Kulübüne destek gecesi düzenlendi

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü için destek gecesi düzenlendi.

FutbolArena - Gaziantep Futbol Kulübü'nün başlattığı 'Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı Siyaha Tam Destek' kampanyası kapsamında destek gecesi düzenlendi. Vali Davut Gül, gecede yaptığı konuşmada Gaziantep FK'ya destek isteyerek şehrin takımına sahip çıkılması noktasında çağrıda bulundu.

En az sanayi, turizm ve diğer bileşenler kadar futbolun da önemli olduğunu aktaran Gül,  “Futbol da bir endüstri, futbol da bu şehir için önemli. Hepimiz süper ligde mücadele eden bir takımımızın olmasını istiyoruz. Bunun için el birliğince destek olmamız lazım. Şehrin,  takımına sahip çıkması lazım. Köylerdeki imece usulü gibi bir iş yapılacaksa herkes elini taşın altına koymalı, katkı sunmalı ”dedi.  
Alınan lisanslı formaların hediye edilerek birçok insanın da sevindirilebileceğinin altını çizen Gül, yine formaların Spor Şehri Gaziantep projesi kapsamında bulunan 82 bin lisanslı sporcuya da verilebileceğini söyledi.Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep modeline değinerek dirilişten yükselişe onur ve haysiyet mücadelesi verilerek bugünlere gelindiğine işaret etti. Gaziantep Futbol Kulübüne birlik ve beraberlik ruhu ile destek olunması gerektiğini vurguladı.  

Gaziantep Futbol Kulübü eski başkanı Adil Sani Konukoğlu ve yeni başkan Mehmet Büyükekşi de Gaziantep Futbol Kulübüne destek isteyerek Gaziantep Futbol Kulübüne sahip çıkılmasının gerekliliğine değindiler. Başkan Büyükekşi gecede yaptığı konuşmada “Gaziantep Futbol Kulübü olarak, "Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı Siyaha Tam Destek" isimli kampanyamız çerçevesinde düzenlediğimiz destek gecemize hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Gaziantepliler olarak, uzun yıllar sonra Gaziantep Futbol Kulübümüz ile bu sezon yeniden Süper Lig'de mücadele etmenin sevincini ve onurunu yaşıyoruz.  Öncelikle bu sevinci yaşamamızdaki büyük katkılarından dolayı, 1988 yılında Sankospor ile başlayan süreçten günümüze kadar geçen sürede görev alan tüm yöneticilerimize, futbolcularımıza, teknik heyete, kulüp çalışanlarına, özellikle de geçtiğimiz yıl Süper Lige çıkmak için olağanüstü bir fedakarlık örneği sergileyen Adil Konukoğlu başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, yıllarca başkanlık yaparak, büyük katkılar sağlayan ve bugün aramızda olmayan merhum Saip Konukoğlu'nu da rahmet ve minnetle anıyorum.GAZİANTEP TEK YÜREK, KIRMIZI SİYAHA TAM DESTEK

Futbol geniş kitleleri peşinden sürükleyen dünyanın en popüler spor dalıdır. Sanayisiyle, ihracatıyla, gastronomisiyle, yerel yönetimlerdeki başarılarıyla Türkiye'nin gözbebeği olan şehrimizin Süper Lig'de temsil edilmemesi büyük bir eksiklikti. Gaziantep Futbol Kulübü ile birlikte bu eksiklik giderilirken, adeta şehrimiz de lig atlamış oldu. Elbette, Süper Lige çıkmak kolay olmadı. Bu nedenle Süper Lig'de istikrarlı bir grafik izleyerek, kalıcı olmak en büyük hedefimizdir. Bunun için de sahadaki futbolcularımız ve teknik adamlarımız kadar Gazianteplilere de büyük görev düşüyor. Gazianteplilerin takımlarına sahip çıkması, destek vermesi kulübümüzün başarısında önemli rol oynayacaktır. Bu nedenle Gaziantep'te yaşayan herkesi "Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı Siyaha Tam Destek" kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Taraftarlarımız, kısa mesaj yoluyla, forma satın alarak ve kulübün banka hesaplarına gönderecekleri bağışlarla bizlere destek olabilecekler. Dünyanın her noktasında yaşayan Gazianteplilerin, kendini Gaziantepli hisseden herkesin desteğine ihtiyacımız var. Gaziantep Futbol Kulübü olarak, bu sezon hedefimiz ilk 10 sırada ligi tamamlamaktır. Şu ana kadar aldığımız sonuçlarla, hedefimizden bir sapma olmadan, mücadelemize devam etmekteyiz.  Sportif başarının yolunun bütçe başarısından geçtiğinin de bilincindeyiz. Bugün çok şükür borçsuz bir kulübümüz var. Yönetim Kurulunda görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte, spordaki başarılarımızın yanında, kulübümüzün kalıcı gelire kavuşması için de büyük gayret gösteriyoruz.  Biz Gaziantepliler olarak çok şanslıyız. Çünkü, spora büyük önem veren, sporu tabana yaymak isteyen ve "Spor Şehri Gaziantep Projesi" ile Türkiye'ye örnek olan yöneticilerimiz var. Her zaman yanımızda olan, destekleri ile bizlere güç veren Sayın Valimiz Davut Gül ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'e başta spor olmak üzere, her alanda kentimize yaptıkları önemli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Önümüzdeki hafta milli mücadelenin öncü ve sembol şehri Gaziantep'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü kutlayacağız. Bu yılki kutlamaların bir özelliği de, kutlamaların Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde yapılmasıdır. 11 Ay boyunca kat kat üstün düşman kuvvetlerine karşı gösterdikleri başarı ile adeta bir direniş destanı yazan Gaziantep'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜNE DESTEK İÇİN 240 BİN FORMA SATILDI 

Eşi Gülden Gül Hanımefendi ile geceye katılan Vali Gül, protokol üyeleri ve tüm salondakilerle 8827'ye kısa mesaj atarak takıma destek verdiler. Çok sayıda iş insanın katıldığı gecede 240 bin forma satışı gerçekleştirildi.  Hedef olan 300 bin sayısına ise en kısa sürede ulaşılacağı mesajı verildi.

Gaziantepliler ve Gaziantep'e gönül veren herkesten destek istendi. Sanayici ve iş adamlarına satışı gerçekleştirilen formaların öğrencilere ve spor yapmak isteyen çocuklara dağıtılacağı da öğrenildi. 

Son dakika Gaziantep FK Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)