comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'da görülmemiş transfer planlaması

03 Şubat 2017, Cuma 09:04
Gaziantepspor'da görülmemiş transfer planlaması

Spor Toto Süper Lig'de devre arasında kadrosuna tam dokuz yeni isim katan Gaziantepspor, yeni bir krizle karşı karşıya kaldı. 

FutbolArena Özel - Transfer döneminde kadrosuna dokuz yeni isim katarak dikkatleri üzerine çeken Gaziantepspor'da yeni bir sıkıntı daha yaşanmak üzere. Türkiye Futbol Federasyonunun sezon öncesi yayınlanan talimatlarına göre kırmızı-siyahlıların ligde oynaması için ondört yabancının ismini federasyona verebilir. Ancak Gaziantepspor'da yabancı futbolcu sayısının 17'ye ulaşması akıllara soru işareti getirdi. Böyle bir hatanın, bilerek mi yoksa bilmeyerek mi yapıldığı merak edilirken kırmızı-siyahlılar üç futbolcusundan sezon sonuna kadar yararlanamayacak. 
 
PARA ÖDENECEK, FORMA GİYEMEYECEK
 
Gaziantepspor'un kadrosunda bulunan 17 futbolcunun 14 tanesinin ligde forma giyebileceği üç ismin ise kadro dışı bırakılmak zorunda olduğu Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarınca yer alıyor. Gaziantepspor, böylelikle kadrosunda bulunan üç ismin maaşını ödemeye devam edecek ancak futbolcular sezon sonuna kadar hiç bir resmi maçta forma giyemeyecek. Yaşadığı maddi sıkıntılarla sık sık gündeme gelen kırmızı-siyahlı yönetimin nasıl böyle bir yol izlediği de merak edilirken, konunun önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.
 
KİMLER KADRO DIŞI KALACAK?
 
Gaziantepspor'da eski teknik direktör İbrahim Üzülmez'in raporuyla daha önce dört futbolcu kadro dışı bırakılmıştı. Fatau, Angan, Van Hintum ve Anton Putsila'nın teknik heyetin raporuyla kadro dışı kaldığı resmen açıklanmıştı. Ancak Bülent Uygun'un göreve gelmesiyle birlikte Fatau ve Angan isimleri affedilerek takımın Antalya kampına dahil edildi. İbrahim Üzülmez'in raporu doğrultusunda kadro dışı bırakıldığı iddia edilen Hintum ve Putsila'nın ise henüz affedilmemesi, bu kararı genç teknik adamın değil de yönetim tarafından kadro dışı bırakıldığını adeta gözler önüne sermiş oldu. Gaziantepspor'da sezon sonuna kadar Hintum ve Putsila'nın yanı sıra Bruno Mota'nın kadro dışında kalması bekleniyor.
 
TFF TALİMATLARI NE DİYOR? ALTI FUTBOLCUDAN YARARLANAMAYACAK!

 
Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere tanıdığı yabancı hakkı ise sınırlı durumda. Kulüpler kadrosunda 28 futbolcu bulundurabilirken, bu oyuncuların ondört tanesi Türk vatandaşı, on dört tanesinin de yabancı olmasına izin veriliyor. Resmi müsabakalarda ise ilk on sekiz kişilik kadroda ise en az yedi Türk futbolcunun olması zorunlu olarak belirtiliyor. Yani Gaziantepspor, 17 yabancı futbolcusunun, on dört tanesini kaydettirip, on bir tanesine ise resmi müsabakalarda şans verebilecek. Böylelikle resmi bir müsabakada tam altı futbolcusu takımını tribünden takip etmiş olacak.

İŞTE GAZİANTEPSPOR'UN YABANCI FUTBOLCULARI;
1-Paulo Vitor (yeni transfer)
2-Wallace Reis (yeni transfer)
3-Yoiver Gonzalez (yeni transfer)
4-Rajtoral
5-Marcio Pedroso (yeni transfer)
6-Sergey Kisliak
7-Thiam Khaly (yeni transfer)
8-Fatau
9-Evans Kangwa
10-Anis Ben Hatira (yeni transfer)
11-Davy Angan
12-Bruno Mota
13-Marcio De Souza (yeni transfer)
14-Daniel Kolar
15-Nabil Chilas
16-Anton Putsila (Kadro dışı)
17-Van Hintum (kadro Dışı)

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ / Gaziantep

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)