comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'da görülmemiş sponsorluk

06 Eylül 2016, Salı 17:20
Gaziantepspor'da görülmemiş sponsorluk

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği başkanı İrfan Karakuzulu, dünyada bir ilke imza atılan sponsorluk anlaşmasını FutbolArena'ya anlattı.

FutbolArena Özel Röportaj - Spor Toto Süper Lig'de iddialı transferler yaparak yeni sezona giren Gaziantepspor'da sponsorluk konusunda da görülmemiş bir adım atıldı.

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği takımın sponsor bulamamasından sonra yönetimle görüşerek, forma sponsoru olarak göğüs reklamı yerine "Taraftar" yazılı formayla sahaya çıkacağını duyurdu.
Dünyada bir ilk gerçekleşecek

Gaziantepspor Taraftarlar Derneği başkanı İrfan Karakuzulu, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Karakuzulu, takımın sponsorsuz olmasına duyarsız kalamadıklarını belirterek, bu sezon formalarında taraftar yazan formayla sahaya çıkılacağını söyledi. İrfan Karakuzulu yaptığı açıklamada; Gaziantep gibi önemli bir şehrin futbol takımının sponsorsuz kalması bizleri derinden üzmüştür. Burası çok önemli bir sanayi şehri olmasına rağmen hemen hemen herkes destek olmaktan kaçtı. Bu halde biz taraftarlar derneği olarak elimizi taşın altına koyduk ve yönetimimizle gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Karşılıklı isteklerin doğrultusunda takımımız sahaya göğsünde taraftar yazılı formalarla sahaya çıkacak. Taraftar gruplarımızla da yaptığımız görüşmede bu olayın gerçekleşmesi halinde 50 bin forma satın alma sözü verdiler. Bundan sonra iş biz taraftarlara düşüyor. Umarım kulübümüze ciddi bir katkı sağlayabiliriz ama ne olursa olsun dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz" dedi.

Kulüp değil, biz ilgileneceğiz

Bundan sonraki süreçte yönetimden bir istekleri olmadığını ve şehirdeki hareketliliği sağlamak amacıyla tüm kurumlarla görüşüleceğini belirten Karakuzulu, "Bundan sonra tüm şehrin hareketlenip takımına destek olması gerekiyor. Biz bunun için belediyelerle, sanayicilerimizle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Takıma destek olmaları için, istekte bulunacağız. Bu şehir 2000'lerde ayağa kalkınca neler yapacağını Avrupa'ya dahi göstermiştir. Burada kişiler için değil bu şehir için çalışacağız ve bu takımı hakettiği yerlere getireceğiz. Formaların satılması için imza günleri düzenlecek, şehirde gezici tırlarla taraftarımızla buluşturacağız" dedi.

Yapılan transferlerden memnunum

Gaziantepspor'un yeni sezon kadrosuna da değinen Karakuzulu, "Yönetimimiz gerçekten önemli isimler kadroya kattı. Yapılan transferlerden çok memnunuz ve biz destek olmaya devam edeceğiz. Yeni stadımıza da geçtiğimiz zaman herkesin konuşacağı bir takımı taraftarıyla, yönetimiyle yaratacağız" dedi.

Haber: Cemil Cansız

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.