comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'a yeni stadından kötü haber

17 Ekim 2016, Pazartesi 16:24
Gaziantepspor'a yeni stadından kötü haber

Gaziantep'de yapımında sona gelinen stadın Kayserispor maçına yetişmesinin zor olduğu öğrenildi.

FutbolArena Özel - Gaziantep'te yapımı sürdürülen Gaziantep Arena Stadyumu'nun inşaatında sona gelinirken, kırmızı-siyahlıların yeni statlarına ne zaman kavuşacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.  

GAZİANTEP ARENA'DA İNCELEMELER YAPILDI

Gaziantepspor'un bu hafta sonu kendi evinde konuk edeceği Kayserispor maçı öncesinde TFF'ye resmi başvuruda bulunarak bu karşılaşmayla birlikte Gaziantep Arena'ya geçme taleplerini iletmişlerdi. Bugün TOKİ Genel Müdürlüğünden ve TFF'den gelen resmi yedi yetkili yaptıkları incelemelerde Kayserispor maçına yetişmesinin zor olduğu bildirdiler. 

YÜKLENİCİ FİRMADAN RAPOR İSTEDİ

TFF yetkilileri stadyumun son işlemlerinin tamamlanmasının ardından açılmasının daha sağlıklı olacağını kırmızı-siyahlı yöneticilere bildirdikleri öğrenilirken, yüklenici firmadan ise geniş çaplı bir rapor istedikleri bildirildi. Yükleyici firmadan gelecek raporla birlikte TOKİ yetkilileri stadyumla ilgili gereken işlemleri gerçekleştirerek ardından ise stadı resmen devralmaları bekleniyor. TOKİ'ye devir işleminin ardından ise Gaziantep Arena'nın haklarını Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmesi için rapor hazırlanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığının işleme onay vererek devralmasının ardından ise Gaziantepspor yeni stadına kavuşabilecek. 

KAYSERİSPOR MAÇINA YETİŞMESİ BEKLENMİYOR

Gaziantepspor'un bu hafta kendi sahasında konuk edeceği Kayserispor karşılaşmasının nerede oynanacağı ise netlik kazanmadı. Ancak yetkililerin yaptıkları incelemede bu karşılaşmanın, Gaziantep Arena'da oynatılmasının riskli olduğu ve bir sonraki karşılaşmanın oynanmasının daha sağlıklı olacağı konusunda görüş birliğine vardıkları öğrenildi. 

KAMİL OCAK'TA 5. KEZ VEDA MAÇI

Gaziantepspor'un Kayserispor maçını da Kamil Ocak Stadyumu'nda oynaması beklenirken, bu sezon beşinci kez eski stadına da veda maçına çıkmış olacak. Geçtiğimiz sezonun son haftasında oynanan Antalyaspor maçıyla birlikte, eski statlarına veda etmesi beklenen Gaziantepspor'da, inşaat sürecinin tamamlanamaması Kayserispor maçıyla birlikte beşinci kez veda maçına çıkabilir. Bu da sosyal medyada Gaziantepspor taraftarları arasında tartışılan başka bir konu oldu.

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.