comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Sumudica'da flaş açıklama! "İstanbul'da..."

12 Nisan 2020, Pazar 00:55
Sumudica'da flaş açıklama!

Ülkesine giden Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Rumen basınına yeni açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Rumen basınında ProX'e konuştu. Liglerin durumu, Koronavirüs salgını ve Romanya'da geçirdiği günlere dair konuşan deneyimli teknik adam, kulüp başkanlarının video konferans ile bir toplantı düzenleyeceğini söyledi. 

"SANIRIM ARALIK'TA İSTANBUL HAVAALANINDA VİRÜSÜ KAPTIM"
Ben Aralık'ta Koronavirüs kaptığımı düşünüyorum. Zatürre olmuştum ama belirtilerim tam olarak da doktorların söylediği gibiydi. İstanbul'daki hhavaalanında çok fazla Çinli gördüm ve sanırım virüsü oradan kaptım. 

"BEN OLSAM LİGLERİ BAŞLATMAZDIM"
Ben olsam ligleri başlatmazdım. Bu lanet virüsün belirtilerini biliyorum. Zatürre geçirdiğimde tıpkı aynı belirtiler vardı. Tat alamıyordum, koku alamıyordum. Bence dünyadaki birçok insan enfekte oldu ama vücudu güçlü olanlar bunu daha kolay anlatıyor. Direnci zayıf olanlar zorluk yaşıyor. Türkiye'de tüm kulüp başkanları arasında video konferans eşliğinde toplantı yapılacak ve bir karar verilecek. Seyircisiz futbol asla tat vermez. 

"TÜRKİYE'DE ÖLÜM ORANI ÇOK YÜKSEK DEĞİL"

Bir Whatsapp grubumuz var. Oyuncularımla iletişim kuruyorum ve fiziksel antrenörümüz eğitim metotları üzerine ilgileniyor. Video konferans eşiliğinde antrenman yapılıyor. Birbirimizle konuşuyoruz. Türkiye'de ölüm oranı çok yüksek değil. Test sayıları da arttı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)