comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Sumudica neden Romanya'a gitti? 'Türkiye'de kalamazdım'

21 Mart 2020, Cumartesi 20:31
Sumudica neden Romanya'a gitti? 'Türkiye'de kalamazdım'

Romanya'ya giden Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, ülke basınına konuştu ve yaşadıklarını anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs sebebiyle özel bir jet kiralayarak Romanya'ya giden Sumudica, ülke basınına konuştu ve yaşadıklarını anlattı. 

Daha önceden olan bir sağlık problemi nedeniyle risk aldığını fakat bu şartlarda Türkiye'de kalmasının da doğru olmayacağına karar verdiğini söyleyen Sumudic, "600 kişilik otelde sadece 5 kişiydik. Personelin büyük bölümü evdeydi. Ne yapabilirdik? Nasıl kalabilirdim?" dedi. 
50.000 euroya özel jet kiralayarak Romanya'ya giden Sumudica, "Çok fazla risk aldığımı biliyorum. Çünkü önceden de bir sağlık problemim vardı. Tatillerde pnömoni (zatürre)" diye konuştu. 

"SİNİRLENDİLER AMA ANLAMALARI LAZIM"

Türkiye'de her şeyin kontrol altında olması için dua ediyorum. Onlara geri dönmeye hazır olduğumu söyledim. Tüm eşyalarımı almadım o yüzden. Sinirlendiler tabi. Bir yandan anlıyorum. Ancak şunun da farkına varalım, hiçbir şey kesin değil ve antrenmanların ne zaman başlayacağı konusu belirsiz. Federasyon liglerin ertelenip ertelenmemesi konusunda çok kararsız kaldı. İlk senaryo 17 Nisan'da başlayacağı yönünde. Geri dönüp savaşmaya hazırım. 

"DAHA FAZLA KALSAYDIM UÇUŞLARIN KAPATILACAĞINI DÜŞÜNÜYORDUM"

Türkiye'de 600'den fazla koronavirüs vakası var. 9 insan hayatını kaybetti. Birkaç gün daha kalsaydım, tüm uçuşların kapanacağını düşündüm. 14 gün boyunca insanlardan kaçınmamız tavsiye edildi. Şehirdeki tüm restoranlaar kapatıldı. Futbolun durumu belirsiz. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)