comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Sumudica depremi! Yollar ayrılıyor mu? 'Başkan beni erteledi'

22 Mart 2020, Pazar 21:15
Sumudica depremi! Yollar ayrılıyor mu? 'Başkan beni erteledi'

Ekibiyle birlikte Romanya'ya giden Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica'dan ülke basınına yeni ve bir o kadar çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Gaziantep FK'da Sumudica depremi yaşıyor. Rumen teknik adamın özel uçakla ülkesine gitmesi ve sonrasında Gaziantep FK kulübünün "Bunu şaşkınlık içinde öğrendik" açıklamasının ardından yolların ayrılma ihtimali gündeme geldi. 


Gaziantep FK'da Sumudica ile yollar ayrılıyor mu?


Romanya'ya gittikten sonra ülke basınına konuşan Sumudica, "Sağlığımı düşünmek zorundayım. Aralık'ta zattüre geçirdim. Ayrıca Türkiye birçok ülkeye uçuşları kapatmıştı. Türkiye'de şu anda futbol ortamı belirsiz. Liglerin ne zaman başlayacağı belirsiz." diye konuşmuştu. 

"KONSERVE ÜRÜNLERİ YİYEMEDİM"
Rumen teknik adamdan yeni açıklamalar geldi. Sumudica, Türkiye'de yaşananların şu anda İtalya'nın da ötesinde olduğunu söyleyerek, "Türkiye şu anda İtalya'nın da ötesinde zor günler yaşıyor. 600 kişilik otelde 5 kişiydik. Restoranlar kapalı. Konserve ürünleri yiyemedim." dedi. Digisport'a konuşan Sumudica, "Gaziantep'te bir kontratım var ama şu an ilişkiler oldukça soğuk. Federasyon ligin ne zaman başlayacağı konusunda bir tarih vermedi. Zaten 26 Mart'a kadar takım izinli." dedi. 

"BAŞKAN BENİ SÜREKLİ ERTELEDİ"

Benim kontratım var, ama bence Türkiye'de bu sezon artık oynanmayacak. Türkiye'de olanlar, İtalya'nın da ötesinde. Vaka sayısı her gün iki kat artıyor. Aralıkta zatürre oldum. Kalacak gibi değil. Ailemle beraber olmak istiyorum. Başksn beni sürekli erteledi, telefon açmadı. Biletleri bile kaybettim ve o zaman bende özel jet aldım.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)