comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Sumudica: "Bence ligler oynanmalı"

14 Mayıs 2020, Perşembe 19:27
Sumudica:

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, hükümetin ligler konusunda en doğru kararı alacağını söylerken, kişisel görüşü olarak sezonun devam etmesinden yana olduğunu belirtti. 

FutbolArena - Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Koronavirüs gündemi ve liglerin geleceği konusunda beIN Sports'a açıklamalarda bulundu. 

"BENCE SEZONA DEVAM ETMELİYİZ"
Bütün teknik direktörlük kariyerim boyunca bu süreç herkes için aynı işliyor. Uyum sağlamalıyız. Kişisel görüşüm sezona devam etmeliyiz. Fikrim bu. Düşen takımlar ve şampiyonluk ancak rekabetçi ortamda belli olur. Kolay olmadığının ben de farkındayım. Bazı takımlarda işler dikkatle takip ediliyor. Türkiye'deki sağlık bakanlığına, TFF'ye, hükümete, Cumhurbaşkanına güveniyorum. Eminim en doğru kararı alacaklar. Bence bu devam etme yönünde olmalı. Bu tabi benim fikrim. Fırsat olduğu zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişim kurmaya çalışıyorum. Recep Tayyip Erdoğan futbolu seven birisi ve Türk futboluna çok yardımcı oldu. Eminim en doğru kararı alacaktır. 

Soru: Süper Lig devam etmeli görüşünü savunuyorsunuz. TFF'nin futbola geri dönüş protokolünü okudunuz mu? Görüşleriniz neler? Sizce bu protokol uygulanabilir mi?

Bence biraz abartılıyor. Fatih Terim'i hastaneden çıkınca arayan insanlardan biriyim. Birbirimize saygı duymalıyız ve aynı mesleği yapıyoruz sonuçta. İyileştiği için mutluyum. Son birkaç gündür şampiyonluk ve düşmeme mücadelesini düşünüyorum. Duygusal olarak birbirimize dokunmak, dirsek temasları kolay değil. Maç sırasında tabi ki temaslar olacak. Sonuçta tenis veya satranç oynamıyoruz. En iyi seçenek insanları bu konuda eğitmek. Belli başlı rutinlere saygı duymalıyız.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)