comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Olarenwaju Kayode, Beşiktaş maçında nasıl oynadı? Kayode cezalı değil miydi?

15 Eylül 2019, Pazar 00:27
Olarenwaju Kayode, Beşiktaş maçında nasıl oynadı? Kayode cezalı değil miydi?

Gazişehir'in Hatayspor ile oynadığı hazırlık mücadelesinde hakeme küfür ettiği gerekçesi ile kırmızı kart ile oyun dışında kalan Olarenwaju Kayode'nin Beşiktaş mücadelesinde oynaması kafaları karıştırdı.

FutbolArena - Beşiktaş bu akşam Gazişehir FK ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Gazişehir FK'nin Nijeryalı golcü oyuncusu Olarenwaju Kayode, Hatay mücadelesinde kırmızı kart görmesine karşılık Beşiktaş karşılaşmasında ilk 11'de yer alması kafaları karıştırdı. Sporseverler, internet ortamında Olarenwaju Kayode, Beşiktaş maçında nasıl oynadı? Olarenwaju Kayode cezalı değil miydi? araştırmalarını yapmaya başladı.


Gazişehir FK'de Olarenwaju Kayode, Beşiktaş maçında nasıl oynadı?


Gazişehir FK - Beşiktaş mücadelesinin 6. dakikasında Vida'nın Kayode'ye yaptığı hareket penaltıya neden oldu ve Hırvat savunma oyuncusu kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. 

Gazişehir FK'nin liglere verilen milli arada Hatayspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Kayode'nin Beşiktaş mücadelesinde ilk 11'de çıkması kafaları karıştırdı.
''NASIL SAHAYA ÇIKTI?''

Eski hakem Deniz Çoban, Kayode'nin kırmızı kart cezalısı olması gerektiğini belirtirken: ''Kayode Hatayspor maçında hakeme küfür ettiği için kırmızı kart gördü! Bu maçta cezalı olması gerekirken, nasıl sahaya çıktı?'' dedi.

CEZASI ERTELENDİ!

Hatayspor mücadelesinde gördüğü kart ile oyun dışında kalan Kayode'nin cezası PFDK tarafından 1 maça indirilmişti. Tahkim Kurulu ise Nijeryalı golcünün cezasını erteledi. Kurul Kayode'ye özel müsabaka talimatının 7. maddesi uyarınca cezasının alt sınırının 2 müsabakanın altında olması nedeni ile cezanın tayinine yer almadığı kararı verdi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)