comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Oktay Derelioğlu, Gaziantepspor'dan ayrıldı

13 Mart 2018, Salı 20:18
Oktay Derelioğlu, Gaziantepspor'dan ayrıldı

Gaziantepspor, teknik direktör Oktay Derelioğlu ile yolların ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'ten düşmesi kesinleşen Gaziantepspor, teknik direktör Oktay Derelioğlu ile yollarını ayırdı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Derelioğlu ile yapılan görüşme sonucunda, yolların ayrılması konusunda anlaşma sağlandığı aktarıldı. Açıklamada, Oktay Derelioğlu'na bundan sonraki kariyerinde başarılar dilendi.
 

Gaziantepspor'un Oktay Derelioğlu açıklaması


"Kulübümüz ile Teknik Adam Oktay Derelioğlu arasında yapılan görüşme sonucunda, karşılıklı anlaşılarak yollarımız ayrılmıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
Gaziantepspor Kulübü"

YÖNETİMİN ÇABASI YETMEDİ

Basın toplantısının ardından açıklama yayınlayan Gaziantepspor Kulübü, paylaşımda "Maç sonrası görevinden ayrılacağını belirten Teknik Direktörümüz Oktay Derelioğlu'nu kendilerini bırakmamaları ve görevinden ayrılmaması için futbolcularımızın ikna çabası sürüyor." ifadelerini kullanmıştı.

ŞENOL CAN KULÜPTEN GÖNDERİLDİ

Öte yandan sözleşmesi bitmek üzere olan Şenol Can ile de yolların ayrıldığı ifade edildi. Açıklamada "Yönetim Kurulu kararı ile sözleşmesi sona erecek olan oyuncumuz Şenol Can'a sezon sonuna kadar izin verilmiştir." denildi.
 

Oktay Derelioğlu'dan basın toplantısı


Derelioğlu, kulüp tesislerinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Samsunspor maçı sonrasından görevinden ayrılacağını açıkladığını hatırlatarak, "Genç oyuncularım görevde kalmam için bugüne kadar beni ikna etti. Ancak Gaziantepspor'dan bu akşam ayrılıyorum." dedi. 

"BÜYÜK HİKAYELER ÇIKACAK"

Gelinen süreçte "anlat anlat bitmeyecek" ve "büyük hikayeler çıkacak" olaylar yaşadığını aktaran Derelioğlu, görevde bulunduğu süreçte hak edene forma şansı tanıdığını ve bu sayede her hafta futbol olarak daha iyiye giden bir takım haline geldiklerini aktardı. 

Geçtiğimiz günlerde 14 futbolcunun kadro dışı bırakıldığını hatırlatan Derelioğlu, "Bu oyuncuları kadro dışı bırakırken doğru yaptığımı biliyorum. Ama bu süreç öyle bir hal aldı ki şu an başkan ve yöneticiler beni istemiyor, istememe nedenleri de çok farklı. Özellikle bir yönetici başta olmak üzere yönetim bu çocukların geleceğiyle oynuyor. Oluşturduğumuz bu kadro, eğer bozulmazsa daha çok can yakar. Tıpkı Samsunspor maçında yaptığı gibi." ifadelerini kullandı. 

Görevden ayrıldıktan sonra kadro dışı bırakılan 14 oyuncunun affedileceğini, oluşturduğu 18-20 kişilik kadroda yer alan futbolcuların da sözleşmelerinin feshedileceğini dile getiren Derelioğlu, şunları kaydetti:

"Ben kaç maç takım hainleriyle oynamışım. Bunlar bir de kendilerine yöneticiyim, futbolcuyum diyorlar... Bu çocuklara yazık günah."

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)