comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantep'te futbolda devrim gibi değişiklikler

05 Haziran 2017, Pazartesi 11:41
Gaziantep'te futbolda devrim gibi değişiklikler

Gaziantepspor, Süper Lig'e veda etti. TFF 1. Lig'de iki takımla mücadele edecek olan Gaziantep şehrinde, önemli gelişmeler yaşanıyor.

FutbolArena - Gaziantepspor'da küme düşme üzüntüsü devam ederken Gaziantep futbolunda köklü değişiklikler söz konusu
 

Gaziantep'te futbolda alınan kararlar ve değişiklikler


Gelecek sezon TFF 1. Lig'de iki takımla mücadele edecek olan Gaziantep şehrinde, önemli gelişmeler yaşanıyor.

Büyükşehir Gaziantepspor Kulüp başkanı Osman Toprak, görevini kesin olarak bırakıyor.
Takımda planlanan bu değişikliklerle belediye takımı olmaktan çıkarılması bekleniyor.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin önderliğinde şehrin önde gelenleri toplanarak, takımda köklü değişiklikler planlanıyor.

Kulübün adının değiştirilerek SANKO Gaziantep Futbol olması gündemde. 

Kulübün forma rengi değiştirilerek kırmızı-siyah yapılabilir.

Başkanlık için Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu'nu ikna turları sürüyor.

Gaziantepspor ile ilgili kararları Gaziantepspor Haberleri sekmemziden takip edebilirsiniz.

Yıllardır 1. Lig'de mücadele eden ve ciddi imkanlara rağmen bir türlü başarı kazanamayan Büyükşehir Gaziantepspor'da köklü değişiklikler planlıyor. Kulüp başkanı Osman Toprak'ın görevi kesin olarak bırakacağı öğrenilirken, yerine ise şehrin önde gelenlerinin ortak bir aday çıkarması planlanıyor. Yapılan ilk görüşmelerde en güçlü aday olarak ise Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu ismi ön plana çıkarken, ünlü iş adamının bu görevi kabul etmesi için yoğun ikna turları düzenlendiği öğrenildi. Adil Konukoğlu'nun başkan olmayı istememesi üzerine ise Haluk Kalyoncu isminin alternatif olarak düşünüldüğü bildirildi. 

KONUKOĞLU AİLESİ ŞAMPİYON YAPMIŞTI

Gaziantep'in en önde gelen ailelerinden olan Konukoğlu ailesi, futbola ise yabancı değil. Abdülkadir Konukoğlu 1990-1991 yılında Gaziantepspor'u 2. Ligden alarak şampiyonluğa ulaştırmayı başarmıştı. Daha sonra kendi isteğiyle bu görevi bırakan Konukoğlu, uzun yıllardır sadece ekonomik olarak destek veriyordu. Kardeşi Adil Sani Konukoğlu'nun bu görev için isminin geçmesi bile şehirdeki futbolseverleri heyecanlandırmaya yetti.

FORMA RENGİ VE TAKIM ADI DEĞİŞİYOR

Büyükşehir Gaziantepspor'daki tek değişiklik yönetimsel anlamda olmayacak. Sezon başında basketbol takımının adını Gaziantep Basketbol yapan yetkililer, Büyükşehir Gaziantepspor'un adını da Sanko Gaziantep Futbol Kulübü olarak değiştirme planları yapıyor. Forma renginin de mavi-beyazdan kırmızı-siyaha değişmesi beklenirken böylelikle 1. Lig'de şehrimizi iki aynı renkte takım mücadele edecek. 

GAZİANTEPSPOR KADERİNE TERKEDİLDİ, BÜYÜKŞEHİR KURTARILIYOR

Futbol tarihinde Anadolu'nun en önemli takımlarından olan Gaziantepspor destek çağrılarına yanıt bulamazken, Büyükşehir Gaziantepspor için ise harcanan yoğun mesai ise İbrahim Kızıl'a olan bakış açısını gözler önüne seriyor. Yıllardır İbrahim Kızıl yönetimiyle bir türlü yıldızı barışmayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep halkının Süper Lig'de takım olması adına Büyükşehir Gaziantepspor'a büyük özveride bulunacakları öğrenildi. 

TARAFTARLAR KARARSIZ

Gaziantep şehrindeki futbolseverler ise bu gelişmelerin ardından oldukça kararsız oldukları gözleniyor. 15 Haziran'da olacak kongrede Büyükşehir Gaziantepspor'un bir anda güçlenmesi ancak Gaziantepspor'un da bir nevi sahipsiz bırakılacak olması düşündürüyor. Bir çok taraftar şehrin önde gelenlerinin birlikte yaptığı bu projeyle kısa sürede Gaziantep futbolunun hakettiği yerlere geleceğini düşünse de, Gaziantepspor'un da sahipsiz bırakılmaması yönünde görüş bildirenlerde azımsanacak düzeyde değil. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)