comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'un yeni başkanı Mutlu Özpineci

07 Ağustos 2017, Pazartesi 23:43
Gaziantepspor'un yeni başkanı Mutlu Özpineci

Gaziantepspor, yönetim kurulu ortak kararı ile seçimsiz olarak Mutlu Özpineci'ye başkanlık koltuğunu teslim etti.

FutbolArena - Gaziantepspor'da İbrahim Kızıl'ın istifasıyla başlayan kongre krizi Mutlu Özpineci'nin seçimsiz olarak başkanlığa getirilmesiyle son buldu. İbrahim Kızıl dün gerçekleşen olaylı kongrede mevcut başkan adaylarına karşı çıkarken, bugün apar topar yapılan atama ile Mutlu Özpineci kulüp başkanlığını devraldı.
 

Gaziantepspor'dan Mutlu Özpineci açıklaması:


"Yönetim Kurulumuzun 07 Ağustos 2017 tarihinde tesislerimizde gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Başkan İbrahim Kızıl'ın istifasıyla boşalan Gaziantepspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığına, Yönetim Kurulu ortak kararı ile Sayın Mutlu Özpineci getirilmiştir.
 
Yönetim Kurulumuz Mutlu Özpineci başkanlığında, başta Teknik Direktör olmak üzere transfer çalışmalarına ivedilikle başlamış olup, Kırmızı-Siyahlı takımımız 13 Ağustos Pazar günü oynayacağımız Ümraniyespor maçında sahada olacaktır.
 
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
 
Gaziantepspor Kulübü
Yönetim Kurulu"
 

Gaziantepspor'un olaylı kongresinde neler yaşanmıştı?


Gaziantepspor'da geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamamasından dolayı ertelenen ve dün gerçekleşen kongresinde büyük gergin anlar yaşandı. Kongreye eski Başkan İbrahim Kızıl da geldi. 

İBRAHİM KIZIL DA KONGREYE GELDİ
Gaziantepspor'un eski başkanı İbrahim Kızıl da saat 16:00'da başlayan kongreye geldi. İbrahim Kızıl'ın kongrede Mutlu Özpineci'yi desteklediği ve Mehmet Kızıl'ın listede olduğu kongreye destek vermek için geldiği ifade edildi. 

KONGREDE GERGİNLİK
Gaziantepspor'un kongresinde ise Divan Kurulu seçimi sırasında Mutlu Özpineci'nin çoğunluk sağlandığının anons edilmesi süresine salonda gergin anlar yaşandı. Bu süre zarfında başkan adayı Hasan Şahin ve ekibi itiraz edince salon karıştı. Gaziantep 27'nin haberine göre; üyelerin büyük bölümü yönetimi ibra edince Divan Başkanlığı tarafından ibra etmek isteyenler için Şer konulması önerisi üzerine İbrahim Kızıl ve kardeşleriyle birlikte Divan Başkanı Sermet Atay arasında tartışma yaşandı. Sonrasında ise Mutlu Özpineci'nin listesi verilmedi. Sadece Hasan Şahin'in listesi divana verildi. Bunun üzerine yine tartışma çıktı. Kızıl ailesi üyelerin çoğunun gittiğini ileri sürerek kongrenin ertelenmesini talep etti. Hasan Şahin ile Mutlu Özpineci'nin yarıştığı kongre tartışmalı başladı. Olayların çıktığı kongrede seçim yapılamadı.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.