comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'un transfer yasağıyla ilgili Hikmet Karaman ilk kez konuştu!

11 Eylül 2017, Pazartesi 20:48
Gaziantepspor'un transfer yasağıyla ilgili Hikmet Karaman ilk kez konuştu!

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, alacakları sebebiyle Gaziantepspor'un transfer yasağının kaldırılamaması hakkında ilk kez konuştu. 

FutbolArena - Gaziantepspor'un transfer yasağınının kaldırılamamasıyla ilgili Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman sessizliğini bozdu. Günlerdir kamuoyunu meşgul eden bu gelişmeler hakkında Karaman, Lig Radyo'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
 

Gaziantepspor'un transferi yasağı haberleri


Hatırlanacağı üzere Gaziantepspor'un yönetim kurulu üyesi Necati Baloğlu, transfer yasağının kulübün, eski teknik direktörleri Hikmet Karaman'a olan borcundan kaynaklandığını ancak sorunu çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Hikmet Karaman ise şu açıklamaları yaptı:
"BANA TEŞEKKÜR EDİLMESİ GEREKİYOR"

Bu konuyla ilgili bana bir teşekkür edilmesi, 'Sana ne diyeceğimizi bilemiyoruz' belgesi verilmesi gerekiyor. Gaziantepspor'da bir dönem görev aldık ve alacaklarımızı kayda almak karşılığında görevden ayrıldık. Üzerinden tam 6 yıl geçti, 6 sene... Bu süre hep bu tür şeylerle geçti. Özellikle de son sene rakiptik. 'Aman transfer yasağı gelmesin, aman şu olmasın. Aman kaldıralım...' diyerek geçti bu zaman."

"CUMA AKŞAMI..."

Nihayetinde cuma akşamı 18.30'da biri aradı, başkan adayı olduğunu söyledi. Gayet de güzel konuşan biri. Hocam göreve talibiz, bir tek siz kaldınız, yardımcı olun' dedi. Ben de olayım ama önce federasyona ocak ayına kadar ödeyeceğinize dair bir belge koyun dedim. 5 dakika sonra döndüklerinde 'Hocam belge veremeyiz, biz daha seçilmedik, seçileceğimiz de belli değil' dediler. O gün de oyuncum ameliyat oldu, maça çıkacağız, transferin son günü... Aramayan, mesaj atmayan kimse almamış. Eski başkanın kardeşi Mehmet bey devreye girip gece 23.30'da aradılar konuştuk. Ben sizi 6 sene bekledim."

"YABANCI KONUSUNDA..."

Lucescu yabancı kuralı konusunda konuşmasa kimse bir şey demeyecekti. Rüzgar nereden gelirse oraya gidiyoruz. Kadroların 21'e çıkması gençleri alabilmemizi sağladı. Skoru bulduğun zaman hocalar gençleri oyuna atmalı. Oyuncu çıkmıyor dememeli. Altyapılarda bin TL'ye 750 TL'ye hoca çalışıyor. Tabii ki çıkmaz. TFF buna sahip çıkmalı. Kulüplere bu kadar ceza veriliyor. Verin altyapı hocalarına 20 bin TL maaş. TFF denetlesin bunu, o cezalar altyapıya harcansın. Sao Paulo altyapısını inceledim. 17 tane sahaları var adamların. Altyapıların ekonomileri sağlanmadıkça olmaz tabii. Önce buna bakmalı. 2.5 sezonda 15 oyuncuyu profesyonel yaptım. Her sene 3-4 oyuncu idmana çıkarıyorum. Sonra kiralık yolluyoruz. Ben profesyonel yapmasam bu çocuklar ya çay toplayacak ya da işsiz dolaşacak. En büyük görev TFF'de. Yüz milyonluk ülkede oyuncu yok demesinler."

Karadeniz ekibiyle ilgili tüm gelişmelere Rizespor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.