comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'un antrenmanında çarpıcı karar

05 Temmuz 2017, Çarşamba 16:28
Gaziantepspor'un antrenmanında çarpıcı karar

Gaziantepspor'da yeni sezon hazırlıkları sürerken sezonun ilk antrenmanında ilginç bir gelişme yaşandı.

FutbolArena - Gaziantepspor'da yeni sezon hazırlıkları başlarken ilk antrenmanda ilginç bir durum ortaya çıktı.
 

Gaziantepspor'daki futbolcu darlığı


Süper Lig'de yıllardır mücadele eden ancak 2016-2017 sezonunu 17. sırada bitirip küme düşen Gaziantepspor'da önümüzdeki sezon TFF 1. Lig'de yeniden Süper Lig'e çıkmanın mücadelesini verecek.

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayan Gaziantepspor'da futbolcu sayısının azlığı ve teknik heyet olmamasından dolayı ilk antrenman basına kapatıldı.
 

Gaziantepspor'da kaç futbolcu kaldı?


Hatırlanacağı üzere sezonun bitmesinin ardından birçok oyuncu Gaziantepspor'dan ayrılmıştı. Gaziantepspor'da geçtiğimiz sezon başından bu yana 26 futbolcu takımdan ayrılırken, Rajtoral'da vefat etmişti. Şuan kulüpte ise sadece 5 futbolcu kaldı.
Bu isimlerden bir çoğu maddi sebeplerden dolayı ayrılmayı seçerken, kadroda ise sadece genç futbolculardan oluşan 5 isim kaldı. Bu futbolcularında ayrılmak için kulüp aradıkları öğrenilirken kırmızı-siyahlıları 7 Temmuz'daki kongresinden sonra çok zor bir süreç bekliyor.


Gaziantepspor'da neler oluyor?


Gaziantepspor'da geçen sezonki sıkıntı ve sorunlar 1. Lig'de de devam edecek görüntüsü veriyor. Kırmızı-siyahlılarda geçtiğimiz sezon kadroda bulunan 26 futbolcu takımdan ayrılırken, kadroda ise sadece beş oyuncu kaldı. Yeni sezon çalışmalarına iki elin parmağını geçmeyecek sayıdaki futbolcuyla başlayacak olan kırmızı-siyahlılarda, oluşan bu tablodan dolayı antrenmanlar basın ve taraftara kapatılması tercih edildi.

NE OYUNCU, NE HOCA NE DE YÖNETİCİ VAR

Kaderine terkedilen Gaziantepspor'un genel yapısına bakıldığı zaman ise hali adeta içler acısı durumda. Kırmızı-siyahlı camiada futbolcular bir bir kaçarken, sezon öncesi hazırlık kampına teknik direktörsüz ve yöneticisiz olarak start verdi. Hiç bir futbolcunun da gelmek istemediği Gaziantepspor'da neler yapılacağı ise merak ediliyor. 

TARAFTARLAR ÖFKE DOLU

Gaziantepspor taraftarlarında ise sezon öncesinde heyecan yaşanılması gerekirken, adeta hepsi öfke dolu mesajlar gönderiyorlar. Sosyal medya hesapları üzerinden İbrahim Kızıl ve yönetime sürekli tepki gösteren kırmızı-siyahlı futbolseverler, gelinen bu tablodan dolayı ise yönetimi suçlu olarak gösteriyorlar. Gaziantepspor'da gerekli adımların atılmaması durumunda ise gelecek yıl TFF 1. Lig'de dahi tutunamayacakları yönünde görüş bildirdiler.

Gaziantepspor ile ilgili son gelişmeleri Gaziantepspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)