comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'da, yeni sezonda takımda kalacak altı isim

25 Haziran 2017, Pazar 15:02
Gaziantepspor'da, yeni sezonda takımda kalacak altı isim

Süper Lig'e veda eden Gaziantepspor'da, yeni sezon öncesi sessizlik hakim. İşte yeni sezonda takımda kalacak altı isim.

FutbolArena Özel - 27 yıl aradan sonra küme düşmenin üzüntüsünü yaşayan Gaziantepspor'da, yeni sezon öncesi hiç bir çalışmanın olmaması taraftarları endişelendiriyor.

Rakipleri transfer çalışmalarının yanı sıra kamp çalışmalarının da hazırlıklarına başlarken Gaziantepspor'da şuana kadar en ufak bir gelişme yaşanmadı. Gaziantepspor'da yaşanan bu süreç geçtiğimiz sezon başını hatırlatıyor.
13 OYUNCUYLA KAMP BAŞLAMIŞTI

Gaziantepspor'un sezonu küme düşerek tamamladığı 2016-2017 sezonu öncesinde de benzer sıkıntılar yaşanmıştı. Kırmızı-siyahlılar sezona teknik direktörsüz ve on üç futbolcusuyla start vermişti. Daha sonra İsmail Kartal'ın da göreve gelmesiyle bir çok takımın aksine Erzurum'da kamp yapılması kararı alınmış ve bu da tartışılmıştı. Gaziantepspor ligin başlamasına kısa bir süre kala transfere hız verse de istediği sonuçları alamamıştı. 

OYUNCU DA YOK, TEKNİK DİREKTÖR DE

Gaziantepspor yönetiminin kongre öncesinde nasıl kararlar alacağı merak edilirken, şuana kadar ise tek bir çalışmaya başlamadı. Teknik direktörlük görevini çözemeyen kırmızı-siyahlılar, takımdaki bir çok önemli isminde ayrılmasını engel olamadı. Gaziantepspor'un kadrosunda hangi futbolcuların devam edeceği ise merak ediliyor.

5 OYUNCUNUN KALMASI BEKLENİYOR

Gaziantepspor'da gelecek sezon devam etmesi beklenen oyuncu sayısı ise bir elin parmaklarını dahi geçmiyor. Kırmızı-siyahlılarda yeni sezonda beş futbolcunun devam etmesi beklenirken, takıma en az 15 transfer yapılması ön görülüyor. Sözleşmesi biten isimlerden İlhan Parlak'ın da ikna edilirse döneceği bildirildi.

İşte kalması muhtemel isimler;

Yoiver Gonzalez 
Abdülkadir Kayalı
Alpay Koçaklı
Doğanay Kılıç
Khaly Thiam
Kangwa Evans

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)