comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor'da gençler formayı unuttu

17 Mart 2017, Cuma 11:11
Gaziantepspor'da gençler formayı unuttu

Süper Lig'de son sırada bulunan Gaziantepspor'da gelecek vaadeden oyuncular, formaya hasret kaldı.

FutbolArena Özel - Gaziantepspor'un kadrosunda bulunan genç futbolcuların, özellikle Bülent Uygun'un takımın başına geçmesinin ardından ilk 18'e dahi girmemeleri dikkat çekti. Orkan Çınar, Doğanay Kılıç ve Alpay Koçaklı gibi önemli yeteneklerin kadroya dahi girememeleri taraftarları da hayal kırıklığına uğrattı. Kulübün geleceği için bu tarz futbolculara zaman verilerek oynatılması fikrinde birleşen kırmızı-siyahlılar oyuncuları oynatmamanın ise onlara büyük zararlar verdiğini düşünüyor.

SAHİP ÇIKMAK GEREKİYOR
Özellikle geçtiğimiz sezon Mutlu Topçu yönetiminde gösterdikleri performanslarla dikkatleri üzerine çeken Orkan Çınar, Doğanay ve Alpay'ın bu sezon ise formadan uzak kalması akıllara da soru işaretlerini beraberinde getirdi. Bu oyuncuların yerine ise heyecanından ve hırsından uzaklaşan Muhammed İldiz, Marcinho gibi oyuncuların forma giymesine anlam veremeyen taraftarların, bir an önce başarıya aç isimleri sahada görmeleri gerektiğini konusunda hemfikir oldular.

HANGİ FUTBOLCU NE KADAR OYNADI?

Adı büyük takımlarlada anılan Orkan Çınar bu sezon sadece altı maçta ilk 11'de başlayabildi. Yaşadığı sakatlığı atlatmasına rağmen bir türlü Bülent Uygun'la yıldızı barışmayan genç yetenek toplamda ise sadece 554 dakika forma giyebildi. Bir başka futbolcu Doğanay Kılıç ise bu sezon sadece iki maçta ilk onbirde sahaya çıkabildi. Bu karşılaşmalarda gol yada asist üretemeyen genç futbolcu bir müsabakada ise sonradan oyuna dahil oldu. Gaziantepspor'un önemli yetenekleri arasında bulunan Alpay Koçaklı ise, ilk yarıdaki beklentinin aksine kadroya girmekte dahi zorlanıyor. Genç futbolcu kırmızı-siyahlı formayla bu sezon sadece bir karşılaşmada ilk 11'de şans buldu. Genç Milli Takımında kaptanlığını yapan bu futbolcunun, neden oynatılmadığı ise merak ediliyor.

BAŞARIYA AÇ FUTBOLCU LAZIM

Gaziantepspor'un son sırada olmasının en büyük sebepleri arasında futbolcuların rahat ve isteksiz tavırları olduğu gözlenirken, kadrodaki bu isimlerin yerine neden genç ve başarıya aç futbolcuların  oynatılmadığı merak edilen konuların başında geliyor. Kırmızı-siyahlı takıma gönülveren futbolseverlerde bir an önce savaşan bir takım ortaya çıkması adına isimlerin değil, hak edenleri sahada görmek istiyor.

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)