comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor ligden çekildi! Resmi açıklama

23 Ocak 2019, Çarşamba 01:23
Gaziantepspor ligden çekildi! Resmi açıklama

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından ve Türk futbolun köklü takımlarından Gaziantepspor'dan üzücü karar! Kırmızı siyahlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Gaziantepspor'un ligden çekildiği duyuruldu. 

FutbolArena - TFF 2. Lig takımlarından, Türk futbolunun köklü takımlarından Gaziantepspor ligden çekildiğini açıkladı. Uzun süredir ekonomik anlamda zor günler geçiren kırmızı siyahlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Kulübün TFF 2. Lig Beyaz Grup maçlarına çıkmama kararı alındığı" duyuruldu. 


Gaziantepspor son dakika haberleri: Gaziantepspor ligden çekildi


Kulüpten yapılan resmi açıklama şu şekilde:

Bilindiği üzere Kulübümüz geçmiş yönetimlerin bırakmış olduğu ağır borç yükü nedeni ile FIFA tarafından yabancı Futbolcu ve Takımlarına yapılmayan ödemelerden dolayı çok sayıda eksi puan cezası ve son olarak bir alt lige düşürülme cezası almıştır.
 
Gaziantepspor'umuz 50 Yıllık tarihi ile Gaziantep Şehrini gerek saha içinde gerekse de saha dışında hiçbir şaibeli olaylara karışmadan onurlu bir şekilde temsil etmiştir. Ancak gelinen noktada takımımızın bu durumunda maçlara çıkması ağır yenilgiler ile Gaziantepspor isminin ve armasının ayaklar altına alınacağı bir durum yaratmaktadır. Gaziantepspor'umuzun ismi, tarihi ve armasının daha fazla yıpranmaması adına Kulübümüz TFF 2.Lig Beyaz grup kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almıştır.
 
Tüm sporseverlerin ve taraftarlarımızın bilmesini isteriz ki; Lig'den çekilme kararı Kulübümüzün kapatılacağı bir karar kesinlikle değildir. Tam aksine daha fazla yıpranmadan yeni sezondan itibaren sıfır borç ve şirketleşme politikasının da içinde bulunduğu yeni bir proje ile yapılanmaya giderek, Gaziantepspor'umuzu hak ettiği yerlere en kısa süre zarfında getirmek hedeflenmektedir.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)