comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor küme düşürüldü! Gaziantepspor hangi ligde oynayacak?

07 Şubat 2019, Perşembe 17:15
Gaziantepspor küme düşürüldü! Gaziantepspor hangi ligde oynayacak?

PFDK son 2 maça çıkmayan Gaziantespor'u küme düşürdü. Peki Gaziantepspor hangi ligde oynayacak? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Gaziantespor'da büyük çöküş devam ediyor. PFDK, Niğde Anadolu maçına çıkmayan Gaziantepspor'u hükmen mağlup saydı ve 3. Lig'e düşürdü.
 

Gaziantespor neden küme düşürüldü?


PFDK Gaziantespor'un küme düşürüldüğünü resmen açıklarken, konu hakkında detayları ilan etti. İşte PFDK'nın Gaziantepspor açıklaması:

GAZİANTEPSPOR Kulübünün, 03.02.2019 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR - NİĞDE ANADOLU FUTBOL A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesi nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24/1-a maddesi uyarınca 0-3 HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA, BİR ALT LİGE DÜŞÜRÜLMESİNE VE BU MÜSABAKA TARİHİNDEN İTİBAREN BU TAKIMLA MÜSABAKASI OLAN DİĞER TAKIMLARIN MÜSABAKALARI OYNAMAKSIZIN HÜKMEN GALİP SAYILMALARINA karar verilmiştir.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta yer alan Gaziantepspor'un Niğde Anadolu karşılaşmasına çıkmamasından ve bu olayın sezon içerisinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı bir alt lige düşürülmesine karar verdi. 

Son dakika Alt Lig Haberleri FutbolArena'da.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)