comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor kongresinde kıyamet koptu

06 Ağustos 2017, Pazar 19:14
Gaziantepspor kongresinde kıyamet koptu

Gaziantepspor'da bu haftaya ertelenen ve saat 16:00'da başlayan kongrede eski başkan İbrahim Kızıl'ın da katılımının ardından gergin anlar yaşandı. 

FutbolArena - Gaziantepspor'da geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamamasından dolayı bugüne ertelenen kongrede büyük gergin anlar yaşandı. Kongreye eski Başkan İbrahim Kızıl da geldi. 

İBRAHİM KIZIL DA KONGREYE GELDİ
Gaziantepspor'un eski başkanı İbrahim Kızıl da saat 16:00'da başlayan kongreye geldi. İbrahim Kızıl'ın kongrede Mutlu Özpineci'yi desteklediği ve Mehmet Kızıl'ın listede olduğu kongreye destek vermek için geldiği ifade edildi. 

KONGREDE GERGİNLİK
Gaziantepspor'un kongresinde ise Divan Kurulu seçimi sırasında Mutlu Özpineci'nin çoğunluk sağlandığının anons edilmesi süresine salonda gergin anlar yaşandı. Bu süre zarfında başkan adayı Hasan Şahin ve ekibi itiraz edince salon karıştı. Gaziantep 27'nin haberine göre; üyelerin büyük bölümü yönetimi ibra edince Divan Başkanlığı tarafından ibra etmek isteyenler için Şer konulması önerisi üzerine İbrahim Kızıl ve kardeşleriyle birlikte Divan Başkanı Sermet Atay arasında tartışma yaşandı. Sonrasında ise Mutlu Özpineci'nin listesi verilmedi. Sadece Hasan Şahin'in listesi divana verildi. Bunun üzerine yine tartışma çıktı. Kızıl ailesi üyelerin çoğunun gittiğini ileri sürerek kongrenin ertelenmesini talep etti. Gaziantepspor'da Başkan Adayı Hasan Şahin kongre öncesinde polis tarafından ifadesi alınmak üzere emniyete çağrılmıştı. Hasan Şahin daha sonrasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"GAZİANTEPSPOR'U SADECE SÜPER LİG'DEN DÜŞÜRMEDİLER"

Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte biz işimize bakıyoruz. Bizlerin dedikoduyla ve pis oyunlarla işimiz yok, sadece emniyette bilgime başvurmak için beni çağırdılar. İşin ilginç tarafı seçim arifesinde böyle bir olayın olması insanların aklına bazı soru işaretleri getiriyor. Gaziantep halkı 12 yıldan bu yana bunlardan neler çektiği çok iyi biliniyor. Tam bu sırada kongre öncesi böyle bir olayın yaşanması ellerinden bir şeyin gelmeyeceğini, Gaziantepspor'un ve Gazianteplilerin onlardan çektiğini bugüne kadar kimse çekmedi ve bu seçimin olmaması adına elinden gelenin her şeyini yapıyorlar. Gaziantepspor'u sadece Süper Lig'den düşürmediler. TFF 1. Ligden de düştükten sonra tek amaçları Gaziantepspor'un kapanmasının mücadelesi. Onlar da biliyor bu kongrede ben ve yönetim kurulumuzun çalışmasını, bu kadar mükemmel bir yönetim kadrosunun bir araya gelmesini hazmedemiyorlar en büyük sıkıntı budur. Bunun dışında bir de iftira atıyorlar sanki Hasan Şahin devlet büyüklerine hakaret ediyor algısı yaratıyorlar. Benim sayın Cumhurbaşkanıma da devlet büyüklerime de sonsuz saygım vardır. Ben geçmişte politikacı olabilirim ama Gaziantepspor kulüp başkanlığına aday olduktan sonra siyasi kimliğimi bir kenara bıraktım ve bu saatten sonra Gaziantepspor benim isyasetim olacaktır. Tek hedefim Gaziantepspor'un başarısı olacaktır. 

"BİZ YOLSUZLUKTAN CEZAEVİNE GİRMEDİK"

Emniyetten beni çağırdıklarında alnımızın akıyla gittik ve bilgimizi paylaştık. Biz hırsızlıktan, yolsuzluktan ve soygundan ifade vermedik cezaevine girmedik. Gaziantepspor'un kasasını boşaltmadık Gazianteplilerin hakkını yemediğimiz için şükürler olsun. Ne yaparlarsa yapsınlar seçilsem de seçilmesem de Gaziantepspor'un bir tek kuruşunu bunlara yedirmeyeceğim.Onların tek amaçları bu kongrenin yapılmamasıdır, istifa ettiler bir daha geldiler aday olmayacağız dediler ama oldular ve son olarak Mutlu Özpineci'yi aday gösterdiler. İşin ilginç tarafı Mutlu Özpineci Suruçlu gitsin Gaziantepli gelsin derken şimdi bakıyoruz yönetimimizin geneli Gaziantepli. Yönetim olarak bu düşünceye de karşıyız. Futbol takımının taraftarına sen şuralısın diyemezsin. Baktığımız zaman da Mutlu Özpineci'nin listesinde Mehmet Kızıl yer alıyor. Mutlu Özpineci'de gördüğümüz kadarıyla sadece bir kukla, değişen hiç bir şey yok yine 12 yılın devamı. 

Kırmızı Siyahlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Gaziantepspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.