comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor hain ilan ettiği Elyasa Süme'yi sportif direktör yaptı

29 Mart 2018, Perşembe 17:03
Gaziantepspor hain ilan ettiği Elyasa Süme'yi sportif direktör yaptı

Futbolculuk kariyerini noktalama kararı alan Elyasa Süme, Gaziantepspor'un yeni sportif direktörü oldu.

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'den düşmesi kesinleşen Gaziantepspor'da, sportif direktörlük görevine Elyasa Süme getirildi. Kulüpten yapılan açıklamada, Türk futboluna ve Gaziantepspor'a uzun yıllardır hizmet eden, takım kaptanlığını üstlenen Elyasa Süme'nin, futbolculuk kariyerini noktalama kararı aldığı belirtildi.
 

Elyasa Süme futbolu bıraktı mı?


Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz ile görüşen Elyasa Süme'ye kulüp bünyesinde yeni bir görev verilmesinin kararlaştırıldığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan görüşmede gerek kişiliği gerekse profesyonelliğiyle örnek bir insan olan Elyasa Süme'nin genç oyuncularımıza ağabeylik yapması ve tecrübelerini aktarması, ayrıca FIFA transfer dosyalarının takibi ile kulübümüz profesyonel işlerinden sorumlu olarak, sportif direktörlük görevine getirilmesine karar verilmiştir. Elyasa Süme'ye yeni görevinde başarılar dileriz." 
GAZİANTEPSPOR, ELYASA'YI HAİN İLAN ETMİŞTİ

Gaziantepspor ortaya çıkan ses kaydı iddialarının ardından Elyasa Süme'yi rakip takımla anlaşarak şike yapmakla suçlamış ve hain ilan etmişti.

Dede Korkut hikayelerinde geçen “Hain içerden olunca kapı kilit tutmaz oğul” sözünün bugün yaşananlara ışık tuttuğu dile getirilen açıklama şöyle devam etmişti:

“Gaziantep şehri ve spor kamuoyunun bilmesini isteriz ki; yaşanan başarısızlığı başkalarının üzerinden perdelemek gibi bir tutum içerisinde değiliz. Yapılan hatalardan mutlaka ders çıkartılacak, istişare edilerek özeleştiri yapılacaktır. Yalnız kamuoyunun şunu bilinmesini ve anlamasını özellikle istediğimizi, bu şehrin lokomotif takımının üzerinde hiç tasvip etmeyeceğimiz yollara başvurulduğunu gördüğümüzü bilmelerini isteriz Gaziantepspor'u yok etmeyi zihnine koyan bu çevreler ve belli kişilerin hukuka aykırı eylemlerine kulübümüz eski futbolcusu ve takım kaptanı Elyasa Süme'yi dahil etmiş olmaları ve yaptıkları eylemler ile amaçlarına ulaşabilmek için neler yapabileceklerine ortaya koymaktadır..”

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"