comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepli Andre Sousa: "Türkiye'de çok şey farklı"

27 Mayıs 2020, Çarşamba 17:59
Gaziantepli Andre Sousa:

Andre Sousa, Gaziantep FK ve Türkiye'deki günlerine dair Portekiz basınına geniş bir röportaj verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Gaziantep FK futbolcusu Andre Sousa, Türkiye'deki kariyerini Portekiz basınında MaisFutebol'a anlattı. 

"TÜRKİYE'DE FARKLI BİR KÜLTÜR VAR"
Türkiye'de farklı bir kültür var. Türkçe çok farklı bir dil. Müslümanlık dinine olan bağlılık gerçekten çok başka. Ancak farklı bir kültür olmasına rağmen Türkiye'de kendimi güvende hissediyorum. İyi adapte oldum. Gaziantep ise güzel yemekleriyle tanınıyor. Bu yüzden dikkatli olmak zorundayım. 

"AİLEMİ DE DÜŞÜNMEK ZORUNDAYDIM"

7 aylık bir kızım ve 6 yaşında bir oğlum var. Buraya geldiğimde kızım üç aylıktı. Zor bir karardı benim için. Ancak sonucunda kararımı verdim ve Türkiye'ye geldim. 

"BERBERLER KANDIRAMAZ BENİ"
Türkiye'de spor salonuna gelen berberler var. Futbolcularla yakın olmayı severler. Türkiye'de ilk kez berbere gittiğimde 2 saat kaldım. Masaj, krem, kaşlarımın yapımı uzuyor. Çıkarken sadece saç için para ödedim. 100 lira. 15 euro'ya denk geliyor. Cep telefonumda bunu hesaplayan uygulama var. Kandıramazlar beni. (Gülüyor)

"TÜRK FUTBOLU FARKLI"
Türkiye'de farklı bir futbol var. Portekiz futbolu daha taktiksel ve stratejik. Türkiye'de zaman zaman daha geniş alanda futbol oynanıyor. 

"TÜRKİYE'DE KALMAYI İSTİYORUM"

Hırslı biriyim. Türkiye'ye adapte oldum ve burada daha uzun süre kalmayı planlıyorum. Kulübüm eğer sözleşmemi yenilemek isterse kabul ederim. Tabi Tabi başka bir kulüpten teklif gelirse de bunu düşüneceğim. Tabi aileme karşı özlemim sürece ama kariyerime burada devam etmekte ısrar ediyorum. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!