comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantep FK'dan Sumudica kararı! Başkan açıkladı

23 Mart 2020, Pazartesi 17:57
Gaziantep FK'dan Sumudica kararı! Başkan açıkladı

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, teknik direktör Sumudica'nın durumu hakkında konuştu. 

FutbolArena - Gaziantep FK'da teknik direktör Sumudica'nin ekibiyle birlikte Romanya'ya gitmesi ve sonrasında kulüp tarafından "Şaşkınlık içinde öğrendik" açıklamasının ardından Rumen teknik adamla yolların ayrılabileceği gündeme geldi. 


Gaziantep FK'da Sumudica ile yollar ayrılacak mı?


Özellikle Sumudica'nın Rumen basınına yaptığı ses getiren açıklamaları sosyal medyada tepki görürken, Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"HOCAMIZIN SÖZLEŞMESİNİN FESHİ GİBİ BİR GÜNDEMİMİZ YOKTUR"
 “Elbetteki ülkemiz ve tüm dünya gibi bizlerde zorlu süreçten geçiyoruz. Ama biz şuanda bunları çok ön plana çıkarmıyoruz, bizim için şuan önceliğimiz futbolcu ve teknik heyetimizin sağlığıdır. Sağlık özellikle şu aşamada kesinlikle her şeyin önünde gelmesi gereken bir durumdur. Bundan dolayı şuan için bir karar almıyoruz ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyoruz. Şuan için hocamızla sözleşmenin feshi gibi bir gündemimiz bulunmuyor. Teknik Direktörümüz Sumudica ile de telefonda görüşmelerimiz devam ediyor. Kendisi futbolcularımızın bu süreçte antrenman eksikliği yaşamaması adına ekibiyle birlikte program hazırladı ve oyuncularımızla paylaştılar. Burada elbette bir problem var ve bu problemde sağlık sorunlarıyla ilgili izinsiz ülkesine gitmesidir. Ama sağlık sorunlarıyla ilgili sıkıntısı bulunmaktadır. Bizlerde bu doğrultuda futbolcularımızın ve teknik heyetimizin sağlığını çok önemsiyoruz ve önce insan diyoruz. Bu sıkıntılar nasıl olsa zaman içerisinde halledilecektir. Federasyon tarafından maç programı resmen açıklanmasıyla birlikte, ligler başlamadan en az 3 haftalık bir antrenman süreci gerekiyor. Bu sürece de hem futbolcularımız hem de teknik heyetimiz uyacaktır. Futbolcularımızla sürekli iletişim halindeyiz ve en iyi şekilde atlatmak istiyoruz”

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)