comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantep FK'dan Sumudica açıklaması! "Yaşanan olaylar..."

11 Aralık 2019, Çarşamba 17:49
Gaziantep FK'dan Sumudica açıklaması!

Gaziantep FK resmi internet sitesinden Konyaspor maçı sonrasında Sumudica ile taraftarlar arasında yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapıldı. 

FutbolArena - Süper Lig 14. haftasında Konyaspor ile Gaziantep FK arasında oynanan maçın ardından Sumudica ile Konyaspor taraftarları arasında yaşanan olaylar neticesinde Gaziantep FK açıklama yayınladı. 

GAZİANTEP FK'DAN SUMUDICA AÇIKLAMASI:
Teknik Direktörümüz Marius Sumudica'nın Konyaspor maçının ardından yaşadığı olayla ilgili gelişmeleri üzüntü içerisinde takip etmekteyiz. Karşılaşmanın ardından, ilk önce kırmızı-siyahlı taraftarlarımızın sevgi gösterisini karşılıksız bırakmayarak onları alkışlayan Marius Sumudica, daha sonra ise Konyasporlu taraftarları alkışlayarak onlara da saygısını göstermiştir.
Teknik direktörümüz Marius Sumudica'nın, Konyasporlu taraftarları alkışlaması ve onlara olan saygısını gösteren hareketleri tribünden çekilen amatör video kayıtlarına da yansımıştır. Sumudica'nın bu davranışının üzerine, maçtan önce ve maç sırasında sürekli olarak, teknik direktörümüze sözlü saldırıda bulunan bir kaç kendini bilmez taraftarın bitmeyen kini devam etmiş olup, teknik direktörümüze ve ailesine terbiye sınırını aşan sözlerde bulunulmuştur. 
Teknik Direktörümüz Marius Sumudica'da bu hareketlerin ardından, bir kaç taraftarın bitmeyen küfürlü saldırısı üzerine "Böyle yaparsanız küme düşersiniz" şeklinde eliyle işarette bulunmuştur. 

Ayrıca Sumudica, basın toplantısında kullandığı ilk cümlesinde; "Konyaspor gibi bir camianın 13 puanda olması bana göre şaşırtıcı ve daha fazlasını hak ediyorlar" diyerek sözlerine giriş yapmış olup, rakibimize olan saygısını bir kez daha dile getirmiştir. 

Tüm bu gelişmelerin yaşanması ve teknik direktörümüz Sayın Marius Sumudica'nın yaşanılan olaylar sonrasında kamuoyunda yanlış lanse edilerek başlatılan karalama kampanyasını üzüntüyle takip etmekteyiz. 

Gaziantep Futbol Kulübü olarak her zaman ve her platformda takımımız, teknik heyetimiz, yönetimimiz ve taraftarımız ile bütün halinde centilmenlik değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalabilmek adına azami gayreti göstermeye şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"