comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Flaş! Sumudica: "Para ödedim ama Türkiye'ye dönemiyorum"

29 Nisan 2020, Çarşamba 21:49
Flaş! Sumudica:

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, Rumen basınına Türkiye'ye geri dönememesiyle alakalı yaşananları anlattı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Türkiye'ye uçuşuna izin verilmeyen Gaziantep FK Teknik Direktör Sumudica, yaşadıklarını Rumen basınına anlattı. 

"UÇUŞ İÇİN PARA ÖDEDİM AMA TÜRKİYE'YE DÖNEMİYORUM"
Gaziantep'te yöneticilerden en geç 1 Mayıs'ta Türkiye'ye dönmem gerektiğine dair mail aldım. Bunun için özel uçak için para ödedim. Uçuş yasağı var ama özel uçuşları için bir havacılık şirketiyle iletişime geçtim. Özel uçuşlar için sorun olmadığını düşündüm. Ödemeyi yapadım. Bazı formalar doldurdum fakat sonrasında buradaki yetkililer tarafından izin verilmediğini gördüm. Sebep ise 14 Mayıs'a kadar alınan karar gereği Romanya ve Türkiye arasındaki uçuşların yasaklanmasıydı. 

"TÜRK GAZETECİLER BANA SALDIRDI ÇÜNKÜ TEK YABANCI HOCA BENİM"

Fransa ve Almanya'dan geri dönen oyuncularım var ama ben geri dönemiyorum. Çünkü Romanya'dayım. İlk başta Türkiye'deki gazeteciler bana saldırdı. Çünkü ligdeki tek yabancı teknik direktör benim.

"SÖZLEŞMEM BOZULURSA BÜYÜK PARA KAYBEDECEĞİM"

Ben bu zor günlerde ailemin yanında olmak istedim ve devam eden sözleşmem var. Bu sözleşmem bozulursa büyük para kaybedeceğim. Umarım bir yol bulunur. Ben çalışmak istiyorum. Gerekli tüm belgeleri kulübüme gönderdim. Burada da aynı şekilde. Umarım kısa süre içinde çözülür. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"