comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Flaş! Sumudica: 'Fenerbahçe maçında olanları görünce...'

12 Eylül 2020, Cumartesi 22:43
Flaş! Sumudica: 'Fenerbahçe maçında olanları görünce...'

Gaziantep Teknik Direktörü Sumudica, Galatasaray maçının ardından hakem göndermesinde bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 1. haftasında Galatasaray ile Gaziantep FK karşı karşıya geldi. Galatasaray, sahadan 3-1 galip ayrıldı. 

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica, müsabaka sonrasında çarpıcı açıklamalar yaptı. 
"GALATASARAY BİZDEN DAHA İYİYDİ"

Galatasaray, bizden daha iyiydi. Daha fazla pozisyona girdi. 3 gol yedikten sonra risk aldık ve rakibimiz daha fazla boşluk buldu. İkinci yarıda sistemde değişikliğe gittik, daha iyi oynadık. Golü de bulduk. 

"GEÇEN SENE FENERBAHÇE MAÇI, BU SENE YİNE İLK MAÇ PENALTILAR"

Geçen sene ilk Fenerbahçe maçında aleyhimize 3 penaltı verildi. Doğru ya da yanlış. Bu sene yine aynı şekilde. Pozisyonun penaltı olup olmadığı tartışılır ama öncesinde Andre'ye faul var. VAR'a gidilmedi. Sadece penaltıya bakıldı. 

"DÜN FENERBAHÇE MAÇINDA OLANLAR, BUGÜN BİZİM BAŞIMIZA GELENLER"

Gelmeden önce oyuncularıma söyledim. Dün Fenerbahçe maçında olanlar, bugün bizim başımıza gelenler. Eğer size dokunurlarsa bile basketbol maçı gibi hemen faul çalacaklar. Ben bunun uyarısını yapmıştım. 

"BENİM TAKIMIMA TRANSFER ŞART"

Benim takımıma transfer şart. Kaliteli oyuncular lazım. Para konusunda da dikkatli davranıp seçici olmalıyız. Parayı savuracak gücümüz yok. Aday değil, sahaya çıkıp kalitesini gösterecek oyuncular lazım. 

"HAKEM TEPKİSİ"

Ben hakem hatalarıyla maç kazandığımı hatırlıyorum. Bugün basketbol maçı oynamış gibiydik. Rakip oyuncuya dokunur dokunmaz hemen faul çalıyorlardı. İlk yarıda VAR'a gidildi. Rakip yavaşlattı oyunu. İkinci yarıda sedye girdi, gol oldu, değişiklik oldu. Uzatma az verildi. Bıraksınlar da futbolumuzu oynayalım. Bizim takımımızın kimseye ihtiyacı yok. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"