comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Bülent Uygun küfür eden taraftarlara isyan etti - Gaziantepspor Haberleri

12 Mart 2017, Pazar 00:22
Bülent Uygun küfür eden taraftarlara isyan etti - Gaziantepspor Haberleri

Bülent Uygun, kendisine küfürler yağdırdığını söylediği taraftarlar hakkında sert konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında seyircisi önünde Kasımpaşa'ya 2-0 mağlup olan Gaziantepspor dibe demir attı.


Bülent Uygun'un Gaziantepspor - Kasımpaşa maç sonu açıklaması
Anadolu Ajansı'nın haberine göre maç sonu basın toplantısı düzenleyen Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, taraftarlarının küfürlerine isyan etti.

Uygun konuşmasında, "Kazanmamızı sağlayacak olan da taraftar, takımı ligde tutacak olan da… Dolayısıyla küfreden arkadaşa soruyorum; o kadar küfür kendine yapılsa ne düşünür? Bu kadar çirkinliğin havada uçuştuğu bir ortam görmedim. Daha maç başlamadan başladılar. Burası küfür yeme yeri değil. Kimse kimsenin anasına avradına küfür edemez. Bu ülkede sırf bunlar için cinayet işleniyor. Benim yerim belli, tesislerdeyim. Gelsinler orada küfretsinler. Şimdi ben o adamı tribünden indirip dövsem olur mu? Türk futboluna ne oluyor? İnsanlar birbirine sevgi duymalı. Küfretmeye gelmeyin kardeşim. Küfrediyorlarsa gelip yüzüme küfretsinler. Bir tane Gaziantepspor var. Passolig nerede? Rakiplerimiz yeniliyor. Rakiplerimiz daha bize gelecek. 2 rakibimizle maçımız var, eksik maçımız var. Bu kadar küfür ne, biz vatan haini miyiz? 'İstifa', diyebilirsiniz. Bu en doğal şey. Çok iftiralara uğradım ama hala çok şükür dimdik ayaktayım. Tüm protestonu yaparsın ama kimsenin anasına avradına küfredilir mi? Allah'tan eski Bülent değilim." ifadelerini kullandı.
 

Gaziantepspor küme düşer mi?


Bülent Uygun küme düşme sorularına verdiği yanıtta, "Burada bir hata varsa sorun bendedir. Oyuncularıma güveniyorum. Kazanmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bursaspor maçında hakem yüzünden yenildik. Onun stresini henüz atamadık. Bu haksızlığa gerekli tepkiyi şehir olarak veremedik. Benim elimde sihirli değnek yok. Geçen haftaki şoku üzerimizden atamadık. Bursaspor maçında galibiyet bekliyordum açıkçası. Sonuçta olmadı. Şimdi Kayseri'ye gideceğiz. İnşallah orada Kayserispor'u yenip yolumuza devam edeceğiz. Buraya inanarak geldim. Şimdiye kadar 6 takım aldım. Allah'a şükür hepsini de kurtardım. Bizim inandığımız kadar inanmayanlar düşünsün." diye konuştu.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise "Biz de kazanmak istiyorduk. Bugün takım oyunu oynadık. Bizim için önemli bir 3 puandı. 5. sıraya yaklaştık. Kalan maçlarında Gaziantepspor'a başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)