comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor taraftarının Roma uğuru

26 Şubat 2017, Pazar 13:53
Gaziantepspor taraftarının Roma uğuru

Fenerbahçe maçı Roma maçıyla aynı güne geldi, taraftar hırslandı

FutbolArena Özel - Fenerbahçe maçı Roma maçıyla aynı güne geldi, taraftar hırslandı. Bugün Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Gaziantepspor'da bu karşılaşmanın 2004 yılında oynanan Roma maçıyla aynı güne denk gelmesi ayrı bir heyecan yarattı.

Ligde kalma adına en önemli karşılaşmasına Fenerbahçe karşısında çıkacak olan Gaziantepspor, taraftarı önünde bu karşılaşmayı kazanarak 15. sırada yer alan Kayserispor'la puan farkını 7'ye düşürmenin hesaplarını yapıyor. Şehirde maça büyük ilgi gösterilirken, Fenerbahçe maçının Gaziantepspor'un unutulmaz Roma zaferiyle aynı güne denk gelmesi de ayrı bir heyecan yaşattı. 


TARİHTE BUGÜN; Gaziantepspor 1-0 Roma

Ligin en köklü takımlarının başında gelen Gaziantepspor, mazisindeki başarılı günleri adeta mumla arasa da taraftarlar inancını kaybetmiyor. Fenerbahçe karşısında kazanarak ligde kalma umutlarını sürdüreceklerine inandıklarını vurgulayan taraftarlar, sonuna kadar savaşmaları gerektiği görüşünde birleşiyor. Ligdeki en kritik karşılaşma olarak nitelendirilen Fenerbahçe maçının, Gaziantepspor'un Avrupa'da rüzgar gibi estiği yıllardaki inanılmaz Roma zaferiyle aynı gün olması da inancı daha da arttırdı. 26 Şubat 2004 yılında oynanan bu karşılaşmada Gaziantepspor, Fabio Capello'nun çalıştırdığı De Rossi'li, Carew'li Totti'li Roma'yı kendi sahasında Yusuf Şimşek'in attığı golle 1-0 mağlup etmeyi başarmıştı. Taraftarların çoğunluğu sosyal medya hesaplarından takımın geldiği noktanın üzüntüsünü yaşasalarda o zaferle birlikte, 26 Şubat tarihinin kendilerine uğurlu geleceğine inandıklarını da vurguladılar. TARAFTAR ŞOV HAZIRLIĞINDA

Öte yandan hazırlıklarını hafta başından bu yana sürdüren Gaziantepspor taraftarları, Fenerbahçe mücadelesi öncesinde koreografi hazırlığı içerisine girdiler. Maraton alt tribünde büyük bir pankart hazırlayan taraftarların, oyuncularını motive ederek bu karşılaşmadan galip gelmeleri için her türlü desteği vereceklerini söylediler. 

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ / Gaziantep


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)